Yoğun Yağış Sonrası Oluşan Arızalar Gideriliyor

Sivas’ı son günlerde etkisi altına alan sağanak yağışlar şehrin bazı bölgelerinde arızaların yaşanmasına neden oldu.

09.06.2022
39
Yoğun Yağış Sonrası Oluşan Arızalar Gideriliyor
REKLAM ALANI

Sivas’ı son günlerde etkisi altına alan sağanak yağışlar şehrin bazı bölgelerinde arızaların yaşanmasına neden oldu. Belediye ekipleri altyapıda tıkanan yerler ve yollarda oluşan bozulmaları gidermek için hummalı bir çalışma başlattı.

 

ARA REKLAM ALANI

Özellikle dün gece normalin üzerinde yağan yağmur sonrası düşük kottaki yerlerde su baskınları meydana gelirken küçük çaplı sel sularının taşıdığı taş ve çamur birikintileri ise altyapıda tıkanmalara sebebiyet verdi.

 

Gece saatlerinden itibaren şehir genelinde çalışmalara başlayan Sivas Belediyesi’ne bağlı SİBESKİ, Fen İşleri ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, hasar tespitinin ardından yer yer oluşan tıkanıklıkların giderilerek su baskınlarının tahliye edilmesi için yoğun bir mesai içerisine girdi. Ayrıca bazı yollarda oluşan küçük çaplı çökmelerin giderilmesi adına onarım çalışmaları başlatıldı.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahmin raporlarına göre yağışların önümüzdeki günlerde de devam etmesi ön görüldüğünden vatandaşların; ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve yerel dolu yağışı gibi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.