Yılların Tecrübesi İle Studylon, Oxford ve Harvard’ın Kapısını Öğrencilere Aralıyor

Uluslararası Eğitim Danışmanlık firması Studylon’un JW Marriot’da düzenlediği yurt dışı eğitim süreçleri hakkındaki seminer yoğun ilgi gördü.

12.02.2022
184
Yılların Tecrübesi İle Studylon, Oxford ve Harvard’ın Kapısını Öğrencilere Aralıyor

Uluslararası Eğitim Danışmanlık firması Studylon’un JW Marriot’da düzenlediği yurt dışı eğitim süreçleri hakkındaki seminer yoğun ilgi gördü. Studylon Kurucu Ortaklarından Alper Ilginöz ve Bölge Müdürü Pınar Konat ; Amerika ve İngiltere’deki Ivy League ve Russell Group okulları başta olmak üzere Avrupa’nın en kaliteli okullarındaki eğitim sistemleri, lise ve üniversiteye kabul aşamaları, öğrencilerin yönlendirilmesi ve başvurularında sağladıkları danışmanlıklar, yüksek lisans eğitimi, yurtdışında yatılı lise ve bursluluk imkanları hakkında önemli konu başlıklarını aktardı.

 

ARA REKLAM ALANI

“İngiltere Parlamentosu’nun yüzde 60’ı bu okullardan mezun”

Alper Ilginöz’ün İngiltere’de lise eğitim süreci hakkında bilgiler vererek başladığı seminerde; “IB” (Uluslararası Lise Diploması) diplomasına sahip olmanın önemi ve bu eğitim sistemine uygun olmayan okullarda okuyan öğrenciler için verdikleri destekler, birebir ve özel eğitim imkanları, yurt dışı bağlantıları hakkında detaylı bilgiler paylaştı. Öğrencilerin özellikle İngiltere’deki köklü liselerde aldıkları eğitimin önemini vurgulayan Ilginöz “Öğrencilerimizi, üniversite hedefleri doğrultusunda liseden itibaren; 1200’lü yıllardan bu yana geleneğini sürdüren ve İngiltere Parlamentosu’nun yüzde 60’nın mezun olduğu Eaton, Westminster, Highgate ve City of London gibi okullara yönlendirerek kabulünü sağlıyoruz. Verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile öğrencilerimizin tüm süreçlerinde yanında oluyor, eğitimlerinin sonuna kadar onları bu yolda yalnız bırakmıyoruz” dedi. 

 

İngiltere ve Amerika başta olmak üzere dünyanın çeşitli merkezlerinde bulunan eğitmenleriyle, öğrencilerin gerektiğinde ihtiyaç duydukları özel eğitimleri Oxford, Cambridge gibi kaliteli okullardaki hocaları ile verdiklerini belirten Alper Ilginöz “Öğrencilerimizin eğitimlerindeki eksiklikleri tamamlamak ve süreçte onlara her türlü desteği sağlamak için veli toplantılarına dahi katılarak onları eğitim desteğini sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“Eğitim sürecinde her öğrenci özel olarak ayrı yönlendirilmeli”

Bölge Müdürlüğü’nün yanı sıra süreç koçluğu da yapan Pınar Konat, Studylon’un öğrencilerle lise çağından itibaren nasıl ilgilendiğini ve yurt dışındaki üniversitelere yönlendirmelerini nasıl yaptığını detaylarıyla anlattı. Studylon olarak öğrencilerine uyguladıkları özel süreçlerden bahseden Konat “Profil ve Karakter Analizi” sonrası uyguladıkları “Kariyer Profili” sürecini anlattı. “Başta öğrencimizi tanıdıktan sonra, karakterine ve yapısına uygun olarak yıllar içinde geliştirdiğimiz “Kariyer Profili” testi ile öğrenci için uygun eğitim alanını seçerek “Hedef Üniversite Seçimi ve Yol Haritası” sürecini başlatıyoruz” dedi. Her öğrencinin özel olduğunun ve sürecin öğrenci özelinde geliştiğinin altını çizen ve “Eğitim sürecini doğru yönetmek ve doğru zamanda doğru kararlar almak öğrenciler için çok önemli” diyen Konat; yurtdışının en kaliteli üniversiteleri için öğrencilerin 10. Sınıf itibariyle danışmanlık almaları gerektiğini söyledi. IB eğitimi alan ve almayan öğrencilerinin Harvard, Oxford, MIT, Cambridge gibi okullara kabulleri için oluşturdukları; akademik ve sosyal takvimler, stajlar, araştırmalar, kredili yaz okulları, essey çalışmaları ile yıl boyunca yol haritalarını planladıklarını ifade eden süreç koçu Pınar Konat, iki haftada bir öğrenci ile birebir temas kurarak sürecin denetiminde oldukça titiz davrandıklarını belirtti.

 

Geleceğin genç başarılı bireylerinin yetişmesinde sundukları imkanları detaylarıyla anlatan Studylon yetkilileri katılımcıların sorularını yanıtlayarak, birebir değerlendirmelerde bulundu. Siz de çocuklarınıza yurt dışındaki en kaliteli okulların kapılarını aralamak için Studylon ile iletişime geçebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ