Ünlü oyuncu Hakan Bilgin İzmir’de oyuncu adaylarıyla tecrübelerini paylaştı

Hakan Bilgin İzmir’de oyunculukla ilgilenen, oyunculuğa merak salmış olan gençlerle bir araya gelerek “Oyunculukta Farkındalık” semineri verdi.

22.11.2022
217
Ünlü oyuncu Hakan Bilgin İzmir’de oyuncu adaylarıyla tecrübelerini paylaştı

Hakan Bilgin İzmir’de oyunculukla ilgilenen, oyunculuğa merak salmış olan gençlerle bir araya gelerek “Oyunculukta Farkındalık” semineri verdi. Bilgin, İzmir’de tiyatroya ve oyunculuğa merak duyan gençlere kendi izlediği yolları ve tecrübelerini aktaracak anda kalmaya ve farkındalık kazanmaya ilişkin ipucu verdi. Engin Akalın Prodüksiyon tarafından organize edilen seminere çok sayıda İzmirli katıldı. Bornova This Corner’de gerçekleşen etkinlikte konuşan Bilgin, Oyunculukta Farkındalık workshop’unda tecrübelerini İzmirlilerle paylaştı. Engin Akalın Prodüksiyon tarafından oyuncu akademilerinin devamının geleceği bildirildi.

 

ARA REKLAM ALANI

Hakan Bilgin, 19 Kasım Cumartesi günü İzmir Bornova’da tiyatroya, oyunculuğa merak duyan, bunu hobi veya meslek olarak yapmak isteyen gençlerle bir araya geldi. “Oyunculukta Farkındalık” semineri veren Bilgin, mesleğe başlama serüvenini anlatarak başladığı seminerde oyunculukta farkındalığın önemine, bu mesleğin tecrübeler ve farkındalık üzerine şekillendiğini aktardı. ”Bugün sizlerle Hakan abiniz olarak konuşacağım” diyerek oyuncu adaylarının bakış açılarını değiştirmek, hayatlarında eksik veya utanç verici olduklarını düşündükleri anların, durumların onları bambaşka bir yere getirebileceğini ve oyunculuktaki öneminin altını çizen Bilgin, "Dünyanın en zor şeyi kendinize yakın olan rolü oynamaktır. Başkalarının farkını kabul ettiğiniz gibi kendi farkınızı da kabul edin” dedi.

 

“OYUNCULUK DÜŞÜNMEKTİR”

Oyunculuğun anda kalmakla ilgili olduğunu anlatan Bilgin, birçok insanın geçmişte veya gelecekte takılı kalarak anı unuttuğunu aktardı. “Farkındalık anda olmaktır” diyen Bilgin, Farkındalığın nasıl oluşacağını ve gelişeceğini genç oyunculara şu şekilde anlattı: “Farkındalık, kendi farkımızı keşfetmektir. Sizin oynadığınızı bir başkası oynayamaz bunu öğrenmek ve keşfetmek gerekir. Oynadığınız her rolde günün birinde ‘o’ kişi olsaydınız nasıl olurdunuz diye düşünerek hazırlanmalısınız. Aksine popüler bir ismi taklit etmeye kalktığınızda kendinizden uzaklaşarak ‘plastik’ olmayı getirir. Oyunculuk düşünmektir, farkında olmak ve anda kalmaktır. Kavga ettiğiniz, mutlu olduğunuz, şaşırdığınız her anda karşı tarafın da duygularını, düşüncelerini göz önünde bulundurduğunuzda bir şeyleri gerçekten farkında ve doğru olarak yapabilirsiniz.”
Bilgin, söyleşinin ardından katılımcıların sorularını cevapladı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ