TKP’li gençler İncirlik Üssü önünden haykırdı: Bu memleket bizim

Türkiye Komünist Partisi Gençlik Örgütü Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın emperyalizme karşı verdikleri mücadelede katledilişlerinin 50.

15.05.2022
160
TKP’li gençler İncirlik Üssü önünden haykırdı: Bu memleket bizim

Türkiye Komünist Partisi Gençlik Örgütü Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın emperyalizme karşı verdikleri mücadelede katledilişlerinin 50. yılı olan geçtiğimiz 6 Mayıs günü, Denizlerden devraldığı antiemperyalist mücadele bayrağını ileri taşımak ve mücadeleyi büyütmek için 15 Mayıs’ta İncirlik üssüne yürüyeceklerini duyurmuştu.

 

ARA REKLAM ALANI

Bugün farklı illerden Adana'ya doğru yola çıkan Türkiye Komünist Gençliği üyeleri NATO’yu protesto etmek için İncirlik üssü önünde buluştu. "NATO defol, bu memleket bizim" pankartı arkasında toplanan gençler, NATO’nun ülkemizde konuşlandırdığı İncirlik askeri üssünün önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. 

 

‘’Bir kez daha hatırlatıyoruz: Ortada savunma değil, emekçilere, gençlere, sosyalizme dönük amansız bir saldırı var ve biz bu saldırıyı durdurmak için buradayız!’’ denilen ve Türkiye Komünist Gençliği sözcüsü Eylül Çapar tarafından okunan açıklamada NATO'nun kuruluş amacının ne olduğu da vurgulandı.

 

Açıklamada Türkiye'de hükümetlerin, Menderes iktidarıyla başlayan ve günümüzde hâlâ devam eden üyeliği boyunca NATO'ya, saldırılarında olan desteği de ifade edildi.

 

"Emperyalizmin kirli pazarlıklarını bozmak için görev başındayız!"

Türkiye Komünist Gençliği açıklamasının devamında, Denizlerin bıraktığı yerden antiemperyalizm, yurtseverlik ve aydınlanma mücadelesine devam edeceklerini, emperyalizmin kirli pazarlıklarını bozacaklarını ve bağımsız, laik, sosyalist Türkiye'yi kuracaklarını vurguladı. 

 

"Yağma yok NATO’yu bu topraklardan kovacağız. Yağma yok, şu gördüğünüz İncirlik Üssü’ne el koyacağız. Türkiye Komünist Gençliği olarak söz veriyoruz! Bağımsız Sosyalist Türkiye’yi kuracağız. Kahrolsun NATO! Kahrolsun emperyalizm! Yaşasın tam bağımsız Sosyalist Türkiye!" sözleriyle sonlanan açıklamanın ardından eylem "NATO defol, bu memleket bizim", "Boyun eğme, memlekete sahip çık", "Bu ülke, bu halk satılık değil" sloganlarıyla sonlandırıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ