TKP Ayvalık’ta semt evi açtı

Türkiye Komünist Partisi dayanışma ve mücadelenin adreslerine bir yenisini ekledi.

14.05.2022
70
TKP Ayvalık’ta semt evi açtı
REKLAM ALANI

Türkiye Komünist Partisi dayanışma ve mücadelenin adreslerine bir yenisini ekledi. Ayvalık Semt Evi, TKP Merkez Komite üyesi Savaş Sarı, gazeteci Barış Terkoğlu ve Yapıcılar müzik grubunun katılımı ve Ayvalık halkının yoğun ilgisiyle açıldı.

 

ARA REKLAM ALANI

TKP Merkez Komite üyesi Savaş Sarı konuşmasına, "Halk olmanın hak aramak demek olduğunu" söyleyerek başladı. Örgütlü mücadelenin bunun tek çaresi olduğunu belirten Sarı, "İnsana inanıyoruz yani umuda inanıyoruz. Karanlıktan çıkmayı AKP'den kurtulmayı da insana olan güvenle aşacağız" diye konuştu.

 

Savaş Sarı konuşmasına şöyle devam etti:

"Yoksulluğun nedeni 5'li çeteye sıkıştıralamaz. Bunun temelinde eşitsizlik var, sömürü var yani sermaye ile emek arasında uzlaşmaz çelişki var. Bu çözülmeden tüm çözümler geçicidir. Emekçiler bu düzene el koymadığı sürece köklü değişim beklemek yalandır. Bize düşen görev emekçileri bir araya getirmektir. Görevimiz budur. Hepinize çağrımız buna ortak olmaktır."

 

'Bir olmalı, hesap sormalıyız'

Açılışa katılan gazeteci Barış Terkoğlu da, "Bugün Türkiye Cumhuriyeti 100. yılına giriyor. Bütün Cumhuriyet devrimleri tanrıyı gökyüzünden yeryüzüne indirmiştir. Cumhuriyet devrim demektir. Yurttaş eşitlik demektir. 100 yıl sonra başka yerdeyiz. Artık hesaplaşma dönemindeyiz. Karşı devrim sarmış ülkemizi. Buna karşı daha ilerisini, emekçi cumhuriyetini kurmalıyız" dedi.

 

Terkoğlu konuşmasının devamında şöyle konuştu:

"Zengin ile fakir arasında hukuk eşit değildir. Dinciler devlet önünde eşit değildir. Bugün Eskişehir'deki yasaklarla bunu görüyoruz. AKP'li olanlar imtiyazsız diyebilir miyiz? Bazı soyadlarını taşıyanlar hukuk karşısında eşit diyebilir miyiz? Şimdi 100. yılında Cumhuriyeti daha ileri taşıma zamanı. Ayağa kalkma zamanı. Değişim zamanı. Ayvalık Semtevi yoksulların, kadınların, işçiler örgütlenip çoğaldığı bir yer olacaktır. Umut buradadır. Bir olmalı hesap sormalıyız.

 

Terkoğlu'nun konuşmasının ardından Yapıcılar müzik grubu sahne aldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ