Teknoloji ve tıbbı birleştiren üç boyutlu sanal gerçeklik (VR) teknolojisine sahip cerrahi destek sistemi

  Özellikle cerrahi alanında, genç doktorlara ileri cerrahi becerileri ve teknik bilgiyi tek başına sözlü eğitimlerle aktarmak, üç boyutlu deneyimin yerini tutmaz.

03.11.2021
425
Teknoloji ve tıbbı birleştiren üç boyutlu sanal gerçeklik (VR) teknolojisine sahip cerrahi destek sistemi

 

Özellikle cerrahi alanında, genç doktorlara ileri cerrahi becerileri ve teknik bilgiyi tek başına sözlü eğitimlerle aktarmak, üç boyutlu deneyimin yerini tutmaz. 

ARA REKLAM ALANI

Mevcut küresel salgın sırasında, tıp alanında kaliteli çevrim içi eğitime yönelik talep hızla artmıştır. Ancak öğrencilerin cerrahi beceriler edinip kullanmaları için fiziksel tıbbi uygulamalar vazgeçilmez olmaya devam etmektedir ve sadece e-öğrenme yoluyla aynı seviyeye ulaşmak büyük bir zorluktur. Holoeyes ürün paketi, hem Japonya’da hem de denizaşırı ülkelerde üniversitelere ve tıbbi kurumlara cerrahi ve tıbbi eğitimi desteklemek için bir sanal gerçeklik platformu sağlamaktadır. 

 

Holoeyes’ın üç boyutlu modelleri, hedeflenen problemin etrafındaki anatomik yapıyı anlamak için preoperatif simülasyonlar ve intraoperatif destek için kullanılır. Kullanıcılar sanal gerçeklik alanında serbestçe hareket edebilir ve doktorun hareketlerini, prosedürlerini ve üç boyutlu modellerini her açıdan görebilir.

 

Kullanıcılar ayrıca cerrahların hareketlerini ve tekniklerini üç boyutlu alana kaydedebilir ve bunları daha sonra Holoeyes’ın sanal gerçeklik platformunda yeniden canlandırarak gerçek vakalardan edinilen beceri ve bilgileri etkili bir şekilde paylaşabilir. 

 

Bu, bunun gibi klinik becerilerin öğrenilmesini, akıllı cihazlarda kullanılabilecek sanal gerçeklik tıbbi eğitim içeriği ile her zaman ve her yerde kullanılabilir hale getirir.

 

 

Abdul Latif Jameel General Trading son derece heyecan verici bu girişimlerin bir parçası olarak Holoeyes ile birlikte, diş endüstrisi için sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak yeni eğitim içerikleri ve araçları geliştirmeyi hedefleyecektir. İlk hedef, Japonya’da yerel olarak diş hekimliği fakülteleri ve klinikleri ile ürün araştırmaları gerçekleştirmektir. ALJGT nihai hedef olarak Japonya, Orta Doğu, Afrika ve daha uzaklarda bulunan üniversiteler ve diş hekimleri arasında kurulacak benzersiz bir iş birliği yoluyla yeni eğitim içeriğini ve araçlarını yaygın bir şekilde desteklemeyi amaçlamaktadır. 

 

 

Kurucu ve CEO/CTO Naoji TANIGUCHI (谷口 直嗣), imzalanan mutabakat zaptı hakkında, “Holoeyes platformumuz, en ileri teknoloji ile tıbbın bir sentezi olarak tıp ve sağlık çalışanlarının mevcut kavrayış becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır.

 

Bu inovasyonu daha fazla bölgeye taşıyarak en güncel cerrahi tekniklere erişimi hızlandırmak ve geleceğin hekimlerini eğitmek için Abdul Latif Jameel Health ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz.” yorumunda bulundu.

 

Abdul Latif Jameel General Trading Co. başkanı Shigeki ENAMI (榎並滋喜), “Abdul Latif Jameel Health ve Holoeyes arasındaki bu iş birliği yalnızca Orta Doğu ve Afrika’ya fayda sağlamakla kalmayacak. Aynı zamanda Japonya’da diş hekimliği ile başlayarak yenilikçi teknoloji için yeni dağıtım pazarları geliştirmeyi hedefliyoruz; heyecan verici olasılıklarla dolu bir gelecek bizi bekliyor.” şeklinde açıklama yaptı.

 

Abdul Latif Jameel Health İcra Kurulu Başkanı Akram Bouchenaki ise “Abdul Latif Jameel Health’te, karşılanmamış ihtiyaçların söz konusu olduğu ve sürdürülebilir fırsatların bulunduğu, yani hem topluma hem de ortaklarımıza somut değer katabileceğimiz bölgeler için sağlık hizmetlerinin kapsayıcılığını artırma vizyonumuzu paylaşan yenilikçi aktörlerle ortaklık yapıyoruz. Büyük bir memnuniyetle söyleyebilirim ki Holoeyes’ın sahip olduğu teknoloji ve tutku, bu amaçların her ikisine de çok uygun.” sözleriyle duygularını dile getirdi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ