Teknoloji Kiralama Modeli ile finansal yükünü hafifletenler arasına otomotiv sektörü tedarikçileri de katılıyor

Otomotiv sektöründe dizel pompa ve enjektörler için parça üreten Tekeli Makine, Tezmaksan’ın uluslararası ihracat pazarlarındaki rekabetçi konumunu daha da güçlendirmek isteyen işletmeler için hayata geçirdiği Teknoloji Kiralama Modeli ile yatırımlarına yeni bir boyut kazandırıyor.

11.11.2021
329
Teknoloji Kiralama Modeli ile finansal yükünü hafifletenler arasına otomotiv sektörü tedarikçileri de katılıyor

Otomotiv sektöründe dizel pompa ve enjektörler için parça üreten Tekeli Makine, Tezmaksan’ın uluslararası ihracat pazarlarındaki rekabetçi konumunu daha da güçlendirmek isteyen işletmeler için hayata geçirdiği Teknoloji Kiralama Modeli ile yatırımlarına yeni bir boyut kazandırıyor. Tezmaksan’ın alanında bir ilk olan modeli ile asgari düzeyde harcamayla teknolojisini yenileyen şirket, bu sayede ağır bir finansal yükten kurtuluyor.

Talaşlı imalat sanayisine CNC satış, servis, teknolojik danışmanlık, finansman, yazılım ve eğitim konularında hizmet veren Tezmaksan, 2016 yılında hayata geçirdiği Teknoloji Kiralama Modeli ile işletmelerin ulaşılabilir seviyelerdeki harcamayla teknolojilerini yenileme imkanı sunuyor. Yatırım maliyetini bilanço dışına çıkaran modelle birlikte, işletmeler sadece üretimlerine odaklanıyor. 

ARA REKLAM ALANI

“Uygun fiyata teknolojimizi yenileyebiliyoruz”

Tezmaksan’ın Teknoloji Kiralama Modeli’nden faydalanmaya başladıkları günden bu yana maliyet kalemlerinden ciddi oranda tasarruf ettiklerini söyleyen Tekeli Makine Genel Müdür Yardımcısı Akif Tekeli, “Tezmaksan sayesinde ihtiyacımız olan yatırıma daha uygun maliyetlerle ulaşabiliyor, asgari düzeyde bütçeyle oldukça uygun fiyata teknolojimizi yenileyebiliyoruz” dedi.

“Kiraladığımız makineler borç yükümlülüğü olarak gözükmüyor”

Hem finansal olarak çok ağır bir yükün altına girmediklerini hem de yapılan masrafları işletme gideri olarak gösterebildiklerini kaydeden Tekeli, teknoloji kiralama modeliyle birlikte yaptıkları kazanımları şu şekilde açıkladı: “Leasing yöntemi ile alınan makineler, firma bilançolarında ağır borç olarak gözükürken Tezmaksan modeliyle kiralanan makineler kiralama senaryosunda borç yükümlülüğü olarak gözükmüyor bu da firmalar için önemli bir konu. Kiralama yönteminin bir diğer artısı da kiralama kontratı bittiğinde kullandığınız makineyi daha ucuza kiralama şansı veriyor.” 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ