Taşdelen: Millet İttifakı İlk Seçimde Liyakatli Kadrolarla Göreve Gelecek

TAŞDELEN: ÜLKEMİZİ İNSANCA, HAKÇA BİR DÜZENE KAVUŞTURACAĞIZ   Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizin çok ağır olduğunu belirtirken, “Gerçekten hayat pahalılığı, enflasyon aldı başını gitti.

10.06.2022
39
Taşdelen: Millet İttifakı İlk Seçimde Liyakatli Kadrolarla Göreve Gelecek
REKLAM ALANI

TAŞDELEN: ÜLKEMİZİ İNSANCA, HAKÇA BİR DÜZENE KAVUŞTURACAĞIZ

 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizin çok ağır olduğunu belirtirken, “Gerçekten hayat pahalılığı, enflasyon aldı başını gitti. Ama şunun da her zaman altını çiziyoruz. Çözümü var. Sandık gelecek. İlk seçimde Millet İttifakı liyakatli kadrolarla iktidara gelecek ve ülkemizi ne ezen ne ezilen insanca hakça bir düzene kavuşturacağız” dedi.

ARA REKLAM ALANI

 

Taşdelen, KRT TV’de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Soruları yanıtlayan Taşdelen, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizin çok ağır olduğunu söyledi. Taşdelen, “Gerçekten hayat pahalılığı, enflasyon aldı başını gitti. Ama şunun da her zaman altını çiziyoruz. Çözümü var. Sandık gelecek. İlk seçimde Millet İttifakı iktidara gelecek ve ülkemizi ne ezen ne ezilen insanca hakça düzene kavuşturacağız” dedi.

 

Bunun en büyük kanıtının CHP’li belediyeler olduğunu söyleyen Taşdelen, “Ranta değil halka hizmet ettiğinizde o kaynağı liyakatli yöneticiler buluyor, çıkarıyor ve halka ulaştırıyor. Biz de 8 yıldır hiç borç almadan, hiç kredi kullanmadan 1 milyar 400 milyon lira doğrudan Çankaya’ya yatırım yaptık. Şimdi iki yıl var. Çok büyük projelerimiz var. Onlarla beraber 10 yılın sonunda 2 milyar 100 milyon lirayı aşan yatırımı Çankaya’ya sunmuş olacağız” dedi.

 

ŞEFFAF, KATILIMCI BELEDİYECİLİK

8 yıldır yürüttüğü belediye başkanlığının hesabını halka vermek için geçtiğimiz hafta sonu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı bir toplantı yaptıklarını hatırlatan Taşdelen, “Bir kamu görevlisi için en onurlu görevlerden biri hesap vermektir” dedi.

 

Şeffaf bütçe nedeniyle Avrupalı kuruluşlardan ödül aldıklarını kaydeden Taşdelen, “Halkın yönetime katılması. Bütçenin şeffaf ve katılımcı yapılması. Paranın nereye harcandığı noktasında kamu görevlisinin hesap vermesi. Biz Çankaya Belediyesi olarak bunu yapıyoruz. Bunu hükümetin yaptığını düşünün” dedi.

 

SORUN, TEK ADAM REJİMİNDE

Taşdelen, şunları söyledi:

“Önümüzdeki sorun ne? Tek adam rejimi. Cumhurbaşkanlığı sistemi. Çünkü artık meclise hesap verilmiyor. Bütçe Meclis’ten geçmiyor. Önerge yok, soru önergesi yok, yazılı önerge yok, hesap verme yok. Parlamenter sistemle, tek adam rejimi dediğimiz Cumhurbaşkanlığı Sisteminin farkı benim az önce söylediğim. Eskiden parlamenter sistemde vardı ve Millet İttifakının Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem raporunda ve hedefinde güçlendirilmiş bir şekilde bu var. Ama şu anki sistemde artık bunlar yok. Bunlar olmayınca, yani yürütme yasama tarafından denetlenemeyince, bütçe bağı koparıldığında, denetim bağı koparıldığında yürütme tek başına yasamanın üzerinde bir hegemonik yapıda olduğu zaman ne katılımcılık ne şeffaflık oluyor ne bütçe halka gidiyor. Halka değil, ranta gidiyor. Biz diyoruz ki ‘Halka gitsin’. Onlar da diyor ki ‘ranta gidecek’. Temel fark budur. Bizler halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.”

 

TÜRKİYE, ÇANKAYA GİBİ OLACAK

“Önceliğimiz Türkiye’nin Çankaya gibi olması” diyen Taşdelen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın açıkladığı ekonomik gelişmişlik endeksinde Çankaya Belediyesi’nin Türkiye’nin en gelişmiş ikinci ilçesi olduğuna vurgu yaptı. Taşdelen, “Bir ilçe belediyesinin 4 yılda ortaya koyduğu ilkler, rekorlar, eserler Türkiye çapında bir etki yaratıyor ve büyük bir sıçrama yapıyorsunuz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da toplantımızda buna vurgu yaptı. Liyakatle, dürüst, namuslu, inanarak çalışıldığında, kaynaklar ranta değil, halka gittiğinde belediyenin her bir kuruşunu namus bildiğinde ilerliyorsun. İleri, daima ileri diyebiliyorsunuz” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.