Sivas Belediyespor Olağan Üstü Genel Kurulu gerçekleştirildi

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Ergün Göze Salonu’nda yapılan genel kurulda Ahmet Polat kulübün yeni başkanı olarak seçildi.

25.06.2024
93
Sivas Belediyespor Olağan Üstü Genel Kurulu gerçekleştirildi

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Ergün Göze Salonu’nda yapılan genel kurulda Ahmet Polat kulübün yeni başkanı olarak seçildi.

Genel kurula; kulübün Onursal Başkanı olan Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, Belediye Başkan Yardımcıları, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Mesut Dursun, ASKF Başkanı Zeki Ekici, Futbol İl Temsilcisi Hayrettin Yıldız, TÜFAD yöneticileri, Sivas SOGEV Vakfı yönetimi, Sivas Alperen Ocakları yönetimi, kentte faaliyet gösteren amatör kulüp yöneticileri ile spor camiası temsilcileri katıldı.

ARA REKLAM ALANI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan genel kurulda; Divan Başkanlığını SOGEV Vakfı Başkanı Orhan Demirok, Futbol İl Temsilcisi Hayrettin Yıldız ve Sivas ASKF Başkan Yardımcısı Doğan Özçelik yaptı.

Kulüp yönetim kurulu üyesi Davut Aşık, kulübün faaliyetleriyle ilgili bilgi vererek denetim kurulu raporunu sundu. Genel kurulda denetim kurulu ve faaliyet raporu okunarak ibra edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde bir konuşma yapan Belediyespor Onursal Başkanı ve aynı zamanda Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, “Bugün yaptığımız genel kurul ile Belediyespor’umuzu devralıyoruz. Yeni seçilen yönetim kurulu üyelerimize şimdiden başarılar diliyorum. Kulübümüze imkanlarımız doğrultusunda elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

 

Uzun konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Ahmet Polat Başkanımızın idaresindeki bu yönetimimiz, kulübü gerek futbolda gerekse diğer branşlarda inşallah koyduğumuz hedeflere ulaştıracaktır. Amatörden başlayacağız ve Belediyespor’u ayağa kaldıracağız. Kendimize bir yol haritası çizdik. Ben inanıyorum ki gelecek sene Bölgesel Amatör Lige çıkacak daha sonra hızlı bir şekilde yükselecek. Sporu önemsiyoruz, Sivas sadece futbolda değil birçok branşta kendi adından söz ettiren bir hale gelecek. Ben bu anlamda bugün yeni seçilen Ahmet Polat Başkanımız ve yönetimine başarılar diliyorum.”

 

Başkan Uzun ayrıca Süper Lig’de mücadele eden Sivasspor’un Sivas’ın en önemli markası olduğunu hatırlatarak “Sivasspor’umuza her türlü desteği vereceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen genel kurulda, önceki yılarda da kulübün başkanlığını yapmış plan Ahmet Polat oy birliği ile yeni başkanlığa seçildi.

Sivas Belediyespor Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluşuyor;

ASİL ÜYELER:

1. AHMET POLAT      

2. TURAN BÜTÜN                                                     

3. FERİDUN YURTSEVER                          

4. HİKMET KAYA                                     

5. KENAN ÇINAR                                                

6. FERİD YARAR

7. BİLAL VESKE

8. TURAN DÜZARDIÇ

9. NURİ ÇAYIR

10. ÖMER SİPAHİ

11. ŞAKİR YALÇIN

12. HAKAN TAŞTAN

13. MESUT DURSUN

14. HALİL KOL

15. ABDULLAH YİĞİT

16. GÖKMEN SAĞIR

17. SELAMİ ALÇALI

18. FATİH YILDIZ

19. KURBANİ BÜTÜNER

20. ARİF KAMA

21. MESUT DAŞTAN

22. SERVET DUMAN

23. FUAT ALPER KARACA

24. NURİ KILIÇ

25. OSMAN AKBULUT

26. İSMET ELMAS

27. EMRE ATAMAN

28. EROL ASLAHAN

29. ÖNDER KELEŞ

30. CELİL SELÇUK AKPOLAT

YEDEK ÜYELER:

1. MUSTAFA ŞİMŞEK

2. GÖKHAN KAYA

3. MUSTAFA AYHAN

4. VELİ ARSLAN

5. MİKAİL ÖZDEMİR

DENETİM KURULU ASİL:

1. İBRAHİM SİZER                                

2. MUSTAFA ÖZEN                              

3. BEKİR ÇAY

DENETİM KURULU YEDEK:

1. EMRE KARA

2. FERHAT YALÇIN

3. MİKAİL ÖZDEMİR

DİSİPLİN KURULU ASİL:

1. ZEKERİYA KILIÇ

2. YUSUF DOĞAN

3. KÖKSAL ŞEKER

DİSİPLİN KURULU YEDEK:

1. CESUR KUŞKAYA

2. KENAN YANCI

3. GÖKSEL OCAK

ASKF DELEGELERİ:

1. AHMET POLAT

2. TURAN BÜTÜN

3. GÖKMEN SAĞIR

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ