Şenlik yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu

Ege Üniversitesi 42.

18.05.2022
43
Şenlik yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu
REKLAM ALANI

Ege Üniversitesi 42. Kültür, Sanat ve Spor Şenliği” büyük bir coşkuyla başladı. Pandeminin ardından ilk defa tam katılımlı olarak gerçekleştirilen şenlikte renkli anlar yaşandı. Ege Üniversitesi Kampüs Girişinden başlayan “Şenlik Yürüyüşü”, Prof. Dr. Sermed Akgün Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu önünde son buldu. Yürüyüşe,  Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Atılgan, Prof. Dr. Cemil Gürgün, EÜ Senato Üyeleri, öğrenci toplulukları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

 

ARA REKLAM ALANI

Şenliğin açılışında konuşan Rektör Budak, “Pandeminin olağanüstü koşulları nedeniyle iki yıldır, şenlik ortamında sizlerle bir araya gelemedik. Bu zorlu süreçte size verdiğim sözü tutmanın ve bahar şenliğinin bu güzel ortamında sizle bir araya gelmenin mutluluğu ve heyecanını yaşıyorum. Bu gördüğüm coşkulu kalabalık ve tanık olduğum gençlik heyecanı,  aydınlık yarınlara olan inancımı pekiştiriyor. ‘Bütün ümidim gençliktedir’ diyen Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  bu sözüyle gençliğe olan güvenini ve sizlere duyduğu güçlü inancını ifade etmiştir. Bizler de Ege Üniversitesinin ailesi olarak atamızın izinde ilerliyor ve geleceğimizin teminatı sizlere sonsuz bir şekilde güveniyoruz” dedi.

 

Ege Üniversitesinin öğrenciyi merkeze alan sistemine değinen Rektör Budak, “Öğrenci odaklı yönetim anlayışımız doğrultusunda sizlerin akademik donanımının yanı sıra sosyal ve kültürel olarak da gelişimlerini önemsiyor;  fark yaratan bireyler olarak yetişmeniz için üstün gayret sarf ediyoruz. Geleceğini inşa etmek için yoğun emek verdiğimiz sizlerin,  Ege Üniversitesi ailesinin kıymetli birer neferi olarak ülkesine aşkla hizmet edeceğine yürekten inanıyorum. İyi şeyler yapın. Bu ülkeye, vatana, millete, güzel hizmetler yapacaksınız. Canı gönülden söylüyorum, sizi kendi evladım gibi görüyorum. Hepinizi kendimin bir danışmanı gibi görüyorum. Her şey gönlünüzce olsun. Güzel bir şenlik olsun. Bol bol eğlenin. İyi ki Egeliyiz” dedi.

 

Açılış konuşması sonrasında EÜ Türk Halk Dansları Topluluğu, “Balkan Dansları Gösterisi” ve EÜ Ege Hiphop Topluluğu da “Hiphop Dans Gösterisi” gerçekleştirdi. Öğrencilerle birlikte “Bando Buffo”nun müziklerine eşlik eden Rektör Budak, şenlik alanında kurulan öğrenci topluluklarının stantlarını ziyaret etti. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.