Prof. Dr. Mustafa Cetiner, merak edilen saglik sorularini yanitlandirdi

Fulya Soybaş’ın moderatörlüğünde gerçekleşen Hürriyet Bizimle Youtube yayının bu haftaki konuğu Prof.

18.11.2021
469
Prof. Dr. Mustafa Cetiner, merak edilen saglik sorularini yanitlandirdi

Fulya Soybaş’ın moderatörlüğünde gerçekleşen Hürriyet Bizimle Youtube yayının bu haftaki konuğu Prof. Dr. Mustafa Çetiner; pandemi, aşılanma, kanser ve dünya gündeminde sağlık hakkında merak edilen pek çok konuyu değerlendirdi.

 

ARA REKLAM ALANI

İç Hastalıkları ve Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Çetiner, bu hafta yayınlanan Hürriyet Bizimle programının konuğu oldu. Çetiner, Fulya Soybaş’ın moderatörlüğündeki programda; kanser vakaları, aşılanma gibi sağlık sorunları hakkındaki sorulara yanıt verdi ve son dönemde söz edilen alternatif tıp uygulamaları konuşuldu. Çetiner ile 2 yıllık pandemi sürecini, aşılanmanın hızlanması ve toplumsal bağışıklık sağlanması adına yapılması gerekenleri de değerlendirdi. 

2021 yılında yayınladığı ‘’Bilim Bizi Kandırıyor Mu?’’ ve ses getiren beş eserin daha yazarı olan Prof. Dr. Mustafa Çetiner, “Pandemiyle ilgili Türkiye’de bir kapanma olacağını düşünmüyorum. Türkiye’nin tüm gücü ile odaklanması gereken nokta doğu illerimizde, orta Anadolu ve İstanbul’da aşılanma oranlarını hızla yükseltilmesidir’’ dedi. 

Alternatif tıbbın daha çok gözlemsel olduğunu söyleyen Dr. Mustafa Çetiner, ‘’Nişantaşı’nda anlı şanlı muayenelerdeki bazı insanlar kahraman ilan edildi. Bu kadar derin ve büyük bir haksızlık olamaz” sözleriyle dikkati çekti. Çetiner, “Aslında bilimin kapısının önü çok temiz değil ve insanlar bunu fark ediyor. Fark ettikleri için bilime top yekûn cephe alıyorlar ama bilimden başka bir seçenek olmadığını da göremiyorlar” sözleriyle çarpıcı açıklamalarına devam etti. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ