Piyasadaki Çalkantıya Karşı Yatırımcıların En Güvenli Limanı Güvenilir Kripto Borsaları

Piyasada yaşanan son çöküşte birçok kripto yatırımcısı ağır kayıplar yaşadı.

01.07.2022
269
Piyasadaki Çalkantıya Karşı Yatırımcıların En Güvenli Limanı Güvenilir Kripto Borsaları

Piyasada yaşanan son çöküşte birçok kripto yatırımcısı ağır kayıplar yaşadı. Bununla birlikte, geçmiş deneyimler piyasadaki dalgalanmaların, arkasından her zaman bir boğa koşusu getirdiğini gösteriyor. Kripto varlıklarının güvenliğini sağlamak isteyen yatırımcıların yapması gereken de sağlam bir güvenlik geçmişine sahip bir borsa seçmek.

 

ARA REKLAM ALANI

Birçok popüler tokenin fiyatı geçtiğimiz haftalarda piyasada ağır darbeler aldı. Örneğin Bitcoin, geçen Kasım ayındaki 69.000 ABD Doları zirvesine kıyasla 70'ten fazla düşüşle 18.000 Amerikan Dolarının altına düştü. Bu, Mayıs ayı başındaki Terra/Luna çöküşünün piyasa üzerindeki etkisini daha da artırdı.

 

Basında çıkan haberlere göre, bazı kripto borsaları, çekme limiti gibi kısıtlamalar ve diğer operasyonel düzenlemeler ile piyasa çöküşünden etkilenmiş gibi görünüyor.

 

Decrypt tarafından yayımlanan bir habere göre, kripto türev borsası CoinFLEX'in Cuma günü, "geçen hafta aşırı piyasa koşulları ve karşı tarafla ilgili devam eden belirsizliğe" atıfta bulunarak platformunda hesaptan para çekme işlemlerini durdurduğunu duyurdu.

 

CoinFLEX, bu ay para çekme işlemlerini durduran en son kripto şirketi oldu. CoinFLEX dışında, bazı kripto borç verenler de likidite endişeleriyle karşı karşıya kaldı. Örneğin Celsius, 13 Haziran'da para çekme işlemlerini askıya alarak trendi başlattı. Dört gün sonra Babel Finance de aynı şeyi yaptı.

 

Kripto komisyoncusu Voyager Digital, çekme işlemlerini askıya almaya ek olarak, şirketin web sitesindeki bir güncellemeye göre günlük para çekme limitlerini 25.000 Amerikan Dolarından 10.000 Amerikan Dolarına düşürdü.

 

Piyasadaki kargaşa ortasında risklerden nasıl kaçınılacağını öğrenmek, yatırımcılar için yeniden önem kazandı. Birçok yatırımcı için, yatırım risklerinin farkındalığı ilk ders olabilir.

 

Yeni başlayanlar, riskleri önlemek, yönetmek ve kontrol etmek için her türlü yatırım hakkında her zaman temel bilgileri edinmelidir. Örneğin, yeni başlayanlar, daha popüler ve yerleşik tokenleri alıp yüksek kaldıraçtan kaçınarak başlamalıdır.

 

Ek olarak, güvenilir ve kullanışlı bir borsanın nasıl seçileceği de bir diğer önemli konu. Böyle bir borsa istikrarlı operasyonlara, sıkı risk yönetimine ve iyi sermayeye sahip olmalıdır.

 

Kuruluşundan bu yana, kripto sektörü birçok iniş ve çıkış yaşadı. Bundan alınacak ders, piyasadaki dalgalanmalar ne kadar büyük olursa, sektör liderlerinin piyasada istikrarı yeniden sağlamak için oynayabileceği rol o kadar belirgindir. Bu sıkıntılı zamanlarda, piyasadaki dalgalanmalara karşı korunmak için Huobi Global gibi güvenli ve istikrarlı bir borsaya artan bir ihtiyaç var.

 

Huobi Global, sektörde benzeri olmayan risk yönetimi yeteneğinin bir parçası olarak hem riskleri hem de güvenlik olaylarını yönetmek için kapsamlı bir sürece sahip. Borsanın bu alandaki gücü, başlangıcından bu yana yaklaşık 9 yıl içinde sıfır güvenlik zaafiyetiyle mükemmel bir sicil sağlamıştır. Son piyasa dalgalanmalarının ardından Huobi Global, kullanıcıların varlıklarını ciddi güvenlik olaylarından korumak için derhal önlemleri hızlandırdı. Para yatırma ve çekme dahil günlük işlemleri normal sürecinde devam etti. 

 

Huobi Group CFO'su Lily Zhang, “Mevcut piyasa kargaşası birkaç faktörden kaynaklanıyor. Bununla birlikte, Huobi Global, blockchain sektörünün geleceği konusunda olumlu olmaya devam ediyor. En büyük önceliğimiz, kullanıcılarımızın varlıklarının güvenliği. Herhangi bir kullanıcı varlığını hiçbir zaman dondurmadık veya sebepsiz yere para çekme limitleri koymadık. Piyasanın istikrarına bağlıyız ve onu korumak için her türlü çabayı gösteriyoruz. Çalkantılı bir piyasada, sektör oyuncuları piyasanın sağlığını ve istikrarını korumak için hiçbir çabadan kaçınmamalıdır. Sektör liderleri, piyasa gelişmelerinden etkilenen gelecek vaat eden projeleri destekleme ve blockchain ekosisteminin bütünlüğünü koruma sorumluluğuna sahip” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ