Otomobil satışı hız kesmeden artmaya devam ediyor

sahibinden verilerinden hazırlanan sahibindex Mayıs Vasıta raporuna göre ayın en çok ilan verilen kategorisi Otomobil oldu.

10.06.2022
46
Otomobil satışı hız kesmeden artmaya devam ediyor
REKLAM ALANI

sahibinden verilerinden hazırlanan sahibindex Mayıs Vasıta raporuna göre ayın en çok ilan verilen kategorisi Otomobil oldu. Otomobili; Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar takip etti. 

 

ARA REKLAM ALANI

Satılan otomobil sayısı, Nisan ayına oranla 15 arttı. Satışa sunulan otomobil sayısı önceki aya göre 5,3 arttı, 2021 Mayıs ayına göre ise 16,9’luk artış gerçekleşti. Marka & Model sıralamasında ilk sırayı Renault – Clio aldı. Sıralama, Volkswagen Passat’tan sonra, Opel – Astra, Renault – Megane ve Ford Focus ile devam etti. En çok otomobil ilanı veren ilk 3 il ise İstanbul, Ankara ve İzmir oldu. İstanbul’un favori marka modeli Fiat Egea, Ankara’nınki, Ford Focus, İzmir’inki ise Honda Civic oldu. En çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası Nissan oldu.

 

sahibindex Vasıta raporuna göre Mayıs ayında en çok beyaz, gri, siyah, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan ve 2016 model yılı olan araçların ilanı yayınlandı. Tüm ilanlar arasında araçların 29,6’sı 0 – 100bin kilometre aralığında yer aldı. İlanların 21,7’si ise 300.001 – 500.000 TL aralığında satışa sunuldu. 

 

sahibinden’da Mayıs ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken marka sıralamasında liderlik Volkswagen'in oldu; sıralama Renault, BMW, Opel ve Fiat şeklinde devam etti.

 

Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma süresi ise 10 dakika 13 saniye oldu. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.