Murat Salar Türkiye 10 Yıl İçinde Bambaşka Bir Seviyede Olacaktır

GÜNCEL GELİŞMELER ANKARA’DA MASAYA YATIRILDI   Azimut Portföy Genel Müdürü Murat Salar “Güncel Gelişmeler” başlığı ile düzenlenen söyleşide Ankara'nın önde gelen iş insanları ile bir araya geldi.

28.07.2022
241
Murat Salar Türkiye 10 Yıl İçinde Bambaşka Bir Seviyede Olacaktır

GÜNCEL GELİŞMELER ANKARA’DA MASAYA YATIRILDI

 

Azimut Portföy Genel Müdürü Murat Salar “Güncel Gelişmeler” başlığı ile düzenlenen söyleşide Ankara'nın önde gelen iş insanları ile bir araya geldi.

ARA REKLAM ALANI

 

İş insanı Can Çavuşoğlu ev sahipliğinde Hilton Otel’de gerçekleşen organizasyonda; katılımcılar, yatırım fonları ile ilgili önemli bilgilere erişme fırsatı buldu. Pek çok güncel gelişme ile Türkiye ve dünya ekonomisine dair gündem başlıklarının mercek altına alındığı toplantıda konuşan Azimut Portföy Genel Müdürü Murat Salar “Küresel anlamda belirsizliklerin arttığı, volatilitenin gün bazında dahi çok yüksek seviyelere ulaştığı bu dönemde daha öngörülebilir daha stabil ekonomik politikalar uygulamak Türkiye’nin menfaatine olacaktır” dedi.  Murat Salar orta vadede Türkiye’nin ekonomik potansiyeli için coğrafi konumunu da düşünerek olumlu gelişmelerin olacağı kanaatinde olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Ancak kısa vadede yönetmemiz gereken bazı süreçler var. Hali hazırda uyguladığımız para politikasında çok sayıda faizin olması ve her birinin farklı farklı noktaları göstermesi, düşük para politikası faizi ısrarından dolayı dünyadaki enflasyonun bize katlanarak yansıması nedeniyle ekonomide istikrarlı kısımda biraz geri planda kalıyoruz. Dolayısıyla para politikası tarafında biraz daha ön görülü olmak daha Ortodoks politikalara dönmek ve bir an önce tasarruf sahibinin Türk lirası tasarrufuna enflasyon kadar getiri uygulayarak liralaşma sürecini başlatıp kur üzerinden ortaya çıkan alevlenen yüksek enflasyonu dizginlemek gerekiyor. Akabinde Türkiye kendi iç dinamikleri ve coğrafi konumdaki avantajıyla mutlaka önümüzdeki 10 yıl içinde bambaşka bir seviyede olacaktır.”

 

Yaklaşan seçimler, Dolar, Euro, Rusya- Ukrayna savaşı ile ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Salar, yatırımcılara da önemli tavsiyelerde bulundu. Ev sahibi Can Çavuşoğlu’nun bilgilendirici sohbet sebebiyle Murat Salar’a teşekkür ettiği söyleşi, katılımcıların soruları ile son buldu. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ