Müjgan Ferhan Şensoy: “Bütün Kararlarımı Derya Alsa Çok Rahatlarım”

Dayı Şov, bu hafta Müjgan Ferhan Şensoy ve Derya Şensoy’u ağırladı.

14.05.2022
226
Müjgan Ferhan Şensoy: “Bütün Kararlarımı Derya Alsa Çok Rahatlarım”

Dayı Şov, bu hafta Müjgan Ferhan Şensoy ve Derya Şensoy’u ağırladı. Keyifli sohbete kahkahaların eşlik ettiği programda iki kız kardeş, pek kimsenin bilmediği lakaplarının çıkış hikayesinden çocukluklarında ailelerinin ünlü olmasıyla ilgili hissettiklerine kadar pek çok soruyu samimiyetle yanıtladı. Çok kararsız biri olduğunu anlatan Müjgan Ferhan Şensoy, “Bütün kararlarımı benim için Derya alsa çok rahatlarım” dedi. Kız kardeşi Derya Şensoy ise, bir gün ablasını ne yiyeceğine karar veremediği için açlıktan bayılmak üzereyken bulduğunu anlattı.

 

ARA REKLAM ALANI

Cuma akşamları canlı yayında ücretsiz olarak izlenebilen Dayı Şov’da, Müjgan Ferhan ve Derya Şensoy kardeşlerle sohbet bu hafta hızlı başladı. Day’nın kendilerine evde “Daduş” ve “Feruş” denildiğini söylemesi üzerine şaşıran ve bunu pek fazla kişinin bilmediğini aktaran kız kardeşlerden Müjgan Ferhan Şensoy, bu lakapların anneannesinin kendisine “Feruş” demeye başlamasıyla çıktığını anlattı. Şensoy, “Babamla ismim aynı olunca, damadın yanında beni severken sürekli ‘canım Ferhan’ım’ demek istememiş” dedi. Derya Şensoy ise, çocukken kendi ismini söyleyemeyip “da da” dediğini, “Daduş” lakabının da buradan türediğini ifade etti.

 

“Aylardır görüşemiyorduk”

Dayı Şov’a geldikleri için memnun olduklarını belirten Şensoy kardeşler, aylardır görüşemediklerini söyledi. Derya Şensoy, “Bize de iyi oldu, görüşmüş olduk. Ferhan çocuk bakıyor aylardır; saatler çok farklı” dedi.

 

“Ebeveyn olunca tanınıyorsun sanıyordum”

Dayı’nın ünlü olduklarını ne zaman farkına vardıklarını ve çocukken ne hissettiklerini sorması üzerine Müjgan Ferhan Şensoy, “Hayatımızın her evresini herkesle beraber yaşadık gibi oldu. Onun dışında alıştık galiba” dedi. Derya Şensoy ise, “Ben herkesin ebeveynleri tanınıyor sanıyordum. Ebeveyn olunca tanınıyorsun, ben de büyüyüp anne baba olunca benle de fotoğraf çekilecek zannediyordum” yanıtını verdi. 

 

“Ferhangi’ysiler” ortaoyuncular.com’da

Babaları Ferhan Şensoy’un unutulmaz oyunu Ferhangi Şeyler’e atıfla isimlendirdikleri Ferhangi’ysiler isimli giyim markasına yönelik ise abla Şensoy çok eskiden beri yapmak istedikleri bir proje olduğunu, bunu babalarıyla da konuştuklarını anlattı. “Ama vakti maalesef bu zamanaymış. Önümüzdeki sezon Ses Tiyatrosu’nda Orta Oyuncular yeniden perde açacak. Onun öncesinde bunu bir an önce yapmak bize iyi geldi” diyerek Ferhangi Şeyler’deki ikonik alıntıları taşıyan giysilere, ortaoyuncular.com’dan ulaşılabileceğini ekledi.

 

 

“Anası görünümlü, babası kılıklı”

Dayı’nın “Anne babanız size isimlerini verdi, isimleri karakterlerinize de yansımış mı” sorusu üzerine Derya Şensoy söz alarak yaşadıklarını, “Benimle ilk tanışanlar önce ‘Aa sen ne kadar annene benziyorsun’ diyor. Biraz sohbet ettikten sonra, ‘Sen ne kadar anası görünümlü, babası kılıklı bir şeysin’ diyorlar” şeklinde anlattı.

 

“Derya Baykal demiş olabilirler mi” diye sormuş

GAİN’de yayına giren “Evde Yap” programıyla ilgili menajeri ilk kez aradığında, kendisinden bahsedildiğinden bir türlü emin olamadığını anlatan Derya Şensoy, “Menajerime ‘Emin misin, Derya Baykal demiş olabilirler mi? Bak biz bunu hep yaşıyoruz, bu format kesinlikle annemle alakalı. Sen bir daha ara sor’ diye sordum” dedi. 

 

“Baba, gerçekten böyle mi düşünüyorsun derdik”

Dayı’nın, öykülerinde zaman zaman günlük hayatına da yer veren Müjgan Ferhan Şensoy’un kendileriyle ilgili yazdıkları karşısında ne hissettiklerini sorması üzerine abla Şensoy, “Baba gerçekten böyle mi düşünüyorsun dediğimiz olmuştur. O da, ‘Hayır kızım o bir kitap, bazı duyguları abartarak yazdım’ derdi. Küçükken bunun ayırdına çok varamazdık. Sonrasında babamdan bağımsız değerlendirebilmeye başladık tabii” yanıtını verdi. 

 

Derya Şensoy’dan Dayı’ya el yapımı şapka

Bu hafta “Gel Bakalım Yanıma” bölümünde Dayı’nın masasına Derya Şensoy konuk oldu ve annesinin program formatında, “Bir Şans Daha Verin” isimli doğaçlama bir mini program yaptı. Dayı için eldeki malzemelerle hazırladığı şapka, stüdyodakileri güldürdü. 

 

“Ne yiyeceğine karar veremeyip az daha bayılıyordu”      

Çok kararsız biri olduğunu belirten Müjgan Ferhan Şensoy, “Hızlı Sorular” bölümünde kendisine gelen soru üzerine, “Bütün kararlarımı Derya benim için alsa çok rahatlarım” dedi. Kız kardeşi Derya Şensoy ise, “Bir gün bayılıyordu. Kendisine yemek söyleyecek, karar veremediği için 6 saat söyleyememiş” sözleriyle yaşadıkları komik anı anlattı.

 

Dayı her Cuma gecesi 23.00’te canlı yayında ücretsiz

Hülya Avşar’dan, Gülşen’e Fatih Ürek’ten, Enis Arıkan’a, Didem Soydan’dan Eypio’ya, bugüne kadar birbirinden “ünlü” ve renkli konukları ağırlayan Dayı Şov, Dayı’nın kendine has mizahı ve delikanlı talk şov tarzıyla da giderek daha büyük bir izleyici kitlesine erişiyor. Gündem yaratan program Cuma gecesi canlı yayında ücretsiz olarak izlenebilirken, tüm bölümlere istenildiği zaman GAİN Premium’dan ulaşılabiliyor. 

 

GAİN şimdi yıllık abonelik seçeneği ile ayda 13,90 TL (yıllık 166,8 TL) ödeyerek tüm içerikleri avantajlı fiyatla izleme seçeneği sunuyor. Aylık olarak ise, kredi kartı ve banka kartı ile 21,90 TL’ye abonelik gerçekleştirilebiliyor. GAİN Orijinal içeriklerinin ilk bölümleri ve içeriklerin bir kısmı her zamanki gibi ücretsiz izlenebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ