Micro Focus “Virtual Realize Tour”da dijital dönüşümün yeni trendleri açıklandı

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Micro Focus’un müşteri ve iş ortaklarına yönelik en kapsamlı etkinliği olan “Micro Focus Virtual Realize Tour ‘21” 9 Kasım Salı günü sanal ortamda gerçekleştirildi.

11.11.2021
377
Micro Focus “Virtual Realize Tour”da dijital dönüşümün yeni trendleri açıklandı

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Micro Focus’un müşteri ve iş ortaklarına yönelik en kapsamlı etkinliği olan “Micro Focus Virtual Realize Tour ‘21” 9 Kasım Salı günü sanal ortamda gerçekleştirildi. 500’e yakın katılımcının izlediği etkinlikte farklı sektörlerden başarı hikayeleri paylaşılırken, 2022’ye yön verecek teknolojiler ve trendler açıklandı.

Micro Focus’un Türkiye’deki en önemli müşteri etkinliği “Micro Focus Virtual Realize Tour ‘21” 9 Kasım Salı günü sanal olarak gerçekleştirildi. Dijital dönüşümü güçlendiren bilişim teknolojileri alanındaki son trendlerin ve sağlıklı dijital dönüşüm formüllerinin masaya yatırıldığı yarım gün süren etkinlikte, farklı sektörlerden liderler konuşmacı olarak yer aldı. Konsalt ana sponsorluğu ile Rigosis ve Netex platin sponsorluğunda, Plaine X Technology altın sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlik Micro Focus Genel Müdürü Deniz Kırca’nın açılış konuşmasıyla başladı. Micro Focus Vertica Başkan Yardımcısı Colin Mahony’nin Micro Focus’un Türkiye vizyonuna dair sunumunun ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, katılımcılara seslendi.

ARA REKLAM ALANI

Başarı öyküleri paylaşıldı

Virtual Realize 2021 etkinliği tüm Micro Focus ekosistemini bir araya getirerek katılımcıların Micro Focus’un yüksek yatırımlarla oluşturduğu, baştan sona entegre çalışan yazılım çözümlerini bir bütün olarak izlemelerini sağladı. Etkinlikte farklı sektörlerden firmaların Micro Focus ile yürütülen projeleri ve sonuçlarının değerlendirildiği etkinlikte, Micro Focus çözüm ve hizmetleri ve bu çözümlerin entegrasyonlarıyla elde edilenler ve başarı öyküleri katılımcılarla paylaşıldı.

“Küresel başarı hikayeleri çıkarmayı hedefliyoruz”

2021 yılı boyunca odaklarındaki en önemli konunun sağlıklı ve akıllı dijitalleşme olduğunu belirten Micro Focus Genel Müdürü Deniz Kırca, tüm şirketlerin ajandasında en üst sırada yer alan dijital dönüşüm konusunda Micro Focus olarak yeni başarı hikayeleri yazmaya devam ettiklerini söyledi. Farklı iş birlikleriyle büyümelerini sürdürdüklerine de değinen Kırca, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yerli çözümleri global portföyümüze katıp yenilikçi çözümlerimizle entegre ettik. Böylece büyük başarılara ve ilklere imza atarak ülkemize de büyük değerler kazandırdık. Kurumsal DevOps, Hibrit IT Yönetimi, Öngörüye Dayalı Analitikler, Güvenlik, Risk ve Yönetişim odak alanlarımız olmaya devam ediyor. Önümüzdeki dönemde siber güvenlik, büyük veri ve bulutta çeşitli yatırımlar yapmayı sürdüreceğiz. Özellikle bulut altyapılarına yönelik teknoloji yatırımlarımızla Türkiye’den büyük küresel başarı hikayeleri çıkarmayı hedefliyoruz. Müşteri odaklı servis sürekliliği ile müşterilerimizi operasyonel mükemmellik yolculuğuna çıkarıyor, DevSecOps’la dijital dönüşümü hızlandırıyor, verinin durdurulamayan hacim ve hız artışını yönetmeyi sağlıyoruz.”

“Dijitalde büyük bir Rönesans dönemi yaşıyoruz”

Micro Focus Başkan Yardımcısı Colin Mahony açılışta yaptığı konuşmasında dünyanın dört bir yanında tüm sektörlerde dijital dönüşüm yaşandığını belirtti. Her türlü iş alanında bu dönüşümün kritik olduğuna değinen Mahony, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünya dönüşürken Türkiye de birçok alanda muhteşem büyümelere imza atıyor. Türkiye gibi büyük bir pazarda Micro Focus ve Vertica olarak yer almak bizim için çok önemli. Türkiye’de yaşanan büyüme ve dijital dönüşümün parçası olmaktan gurur duyuyoruz.” Verinin son dönemde yaşadığı değişime yönelik de çarpıcı açıklamalarda bulunan Colin Mahony, şöyle konuştu: “Veri her zaman vardı ancak bugün elimizdeki farklı araçlarla veriyi kullanmak ve depolamak kolaylaştı. Eskiden bilgiyi depolamak pahalıydı. Pazarda yaşanan bu dönüşümü BT sistemleri sürüklüyor. Dijital ve BT’de büyük bir Rönesans dönemi yaşıyoruz. Hızla veriyi analiz ediyor, sürekli inovasyon yapıyoruz. Biz de Micro Focus ve Vertica olarak bu değişim yaşanırken müşterilerimizle birlikte çalışma stratejisiyle yol alıyoruz. Müşterilerimizi dinliyor, ihtiyaçlarını belirliyor ve gerekli dönüşümü gerçekleştirmek ve onları her alanda desteklemek için çalışıyoruz.”

“Dünyadaki en büyük kaynak artık petrol değil veri”

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan da konuşmasına Micro Focus’un geçmişten gelen deneyim ve müşterileriyle gerçekleştirdiği kıymetli deneyimin Türkiye’de önemli bir yere sahip olduğunu söyleyerek başladı. Atar Labs satın almasına da değinen Bakan Yardımcısı Sayan, şöyle konuştu: “Micro Focus ülkemizde stratejik bir yatırıma imza atarak Atar Labs’ı satın aldı ve önemli bir Ar-Ge yatırımı gerçekleştirdi. Bu noktada Türk mühendislerinden yana tercihini kullanan Micro Focus global ekibine Türkiye pazarını odaklarına koydukları için teşekkür ediyorum.”
Bakan Yardımcısı Sayan, büyük veri ve yarattığı değişimi de şöyle ortaya koydu: “Büyük veri son yılların en popüler kavramları arasında. Ancak önemli olan büyük veriden analitik sonuçlar çıkarmak. Veri bugünün ve geleceğin adeta yakıtı konumunda. 2017’den itibaren dünyadaki en büyük kaynak artık petrol değil veri oldu. Yeni dünya düzeninde toplumların refah ve güç düzeyleri büyük veriyi işleyerek çıkaracakları yenilikçi ürünlerle şekilleniyor. Bizler de bu yeni düzeni iyi anlayıp ülkemiz yararına çalışma fırsatlarını hep birlikte iş birliği içinde üretmeliyiz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ