Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul 21 – 26 Mart Orman Haftası Kapsamında Düzenlenen Fidan Dikme Etkinliğine Katıldı

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul 21 – 26 Mart Orman Haftası Kapsamında 24 Mart 2022 Perşembe günü saat 9.

24.03.2022
98
Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul 21 – 26 Mart Orman Haftası Kapsamında Düzenlenen Fidan Dikme Etkinliğine Katıldı
REKLAM ALANI

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul 21 – 26 Mart Orman Haftası Kapsamında 24 Mart 2022 Perşembe günü saat 9.30’da Nurten Hüsnü Pullukçu İlkokulu – Ortaokulu’nda düzenlenen fidan dikme etkinliğine katıldı.

 

ARA REKLAM ALANI

Fidan Dikme etkinliğinde; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Malkara Orman İşletme Şefi Mustafa Demir ile personelleri, öğretmenler ve öğrenciler yer aldı.

 

Ormanlarla ilgili verilen bilgilendirme seminerinin ardından açıklamada bulunan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul: “Göreve geldiğimiz günden bugüne yeşili koruyan bir belediye anlayışı içinde ilçemizin birçok noktasında fidan dikimi çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Geleceğe yeşil bir Malkara bırakabilme ilkesiyle yürüttüğümüz fidan dikim çalışmalarımıza sadece belirli günlerde değil, aralıksız olmak kaidesiyle devam ediyoruz.

 

Geleceğimize sahip çıkarak bizden sonra ki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için güzel Malkara’mızı yeşillendirmeye devam edeceğiz. Çocuklarımıza ormanları tanıtarak fidan dikimine alıştırmamız çevremizi yeşillendirmeye olanak sağlayacaktır.

 

Ayrıca yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte orman yangınlarına engel olabilmek amacıyla mesire alanlarında ve orman arazilerinde ateş yakmamaya özen gösterelim. Ormanlarımızı koruyalım.

 

Unutmayalım ki yeşilin olduğu yerde umut, bulunduğu yerde ise hayat vardır.“ dedi.

 

Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel ise ormanlarımızın insanların hayatı açısından önemli olduğunu ifade ederek gelecek nesiller için ağaç sayısını artırıp daha yeşil bir dünya için ağaçlarımızı ve ormanlarımızı korumamız gerektiğini belirtti.

 

Etkinlikte Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, öğrenciler ve vatandaşlar fidanları toprakla buluşturarak ilk can suyunu verdiler.

 

Fidan dikme etkinliği, katılımcıların günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.                                                   

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ