Lüleburgaz'da caz dolu gece!

Lüleburcaz Konserleri kaldığı yerden devam ediyor.

17.03.2023
196
Lüleburgaz'da caz dolu gece!

Lüleburcaz Konserleri kaldığı yerden devam ediyor. Lüleburgaz Belediyesi Konservatuvarının değerli müzisyenlerinin yer aldığı ve 28 Mart’ta LYSA’da düzenlenecek konserde davulda Berke Özgümüş ve vokalde Ece Göksu gibi Türkiye’nin yetiştirdiği önemli isimler de konuk sanatçı olarak yer alacak.

 

ARA REKLAM ALANI

Lüleburgaz Belediyesi’nin ilkini geçtiğimiz yılsonunda gerçekleştirdiği “Lüleburcaz Konserleri” sanatseverlerle yeniden buluşuyor. Piyanoda Evrim Demirel, kontrbasta Kağan Yıldız, trompette Barış Doğukan Yazıcı ve trombonda Bulut Gülen’in yer konserde Türkiye’nin yetiştirdiği önemli müzisyenlerden Berke Özgümüş ve Ece Göksu da konuk sanatçı olarak yer alacak.

 

Lüleburgaz sanata doyacak

Lüleburgaz Belediyesi’nin “kentler sanat üretir” anlayışıyla 28 Mart akşamı gerçekleştireceği konserde Lüleburgazlı sanatseverler sanatın ışığında unutulmaz bir gece yaşayacak. Konser,  28 Mart saat 20.30’da LYSA Cahit Irgat Salonu’nda düzenlenecek. Ücretsiz olacak konsere tüm sanatseverler katılabilecek.

Konuk sanatçılar hakkında

BERKE ÖZGÜMÜŞ

Berke Özgümüş 1996’dan beri İstanbul’da pek çok farklı projede çalıştı. Bora Uslusoy’un “Umutsuz Aşk”, Mehmet Güreli’nin “Odamda Yolculuk” ve “İplerin Kopuşu”, Bulutsuzluk Özlemi “20. Yıl Konseri DVD”, Şenay Lambaoğlu’nun “Başka Türlü Bir Şey”,  REDD’in “Plastik Çiçekler ve Böcek”, “21”, “Prensesin Uykusu (Soundtrack)” , Hayat Kaçık Bir Uykudur” ,“Mükemmel Boşluk” ve “Yersiz Göksüz Zamanlar” adlı albümlerinde çaldı.

Berke Özgümüş  2000 yılında Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’ne birincilikle burslu olarak girdi ve mezun oldu. 2000-2002 yılları arasında Darüşşafaka Lisesi’nin grup koçluğunu yapan  ÖZGÜMÜŞ, 2006-2009 yılları arasında MODERN MÜZİK AKADEMİSİ kadrosunda davul eğitmeni ve müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

ECE GÖKSU

Ece Göksu, Türkiye ve ABD’de önde gelen isimlerle piyano ve vokal çalışmaları yaptı. Yurt içinde caz kulüpleri, konser salonları ve festivallerde sahne almanın yanı sıra Avrupa’da, BAE’de ve ABD’de konserler verdi; televizyon ve radyo için reklam müzikleri seslendirdi. Yüksek lisans tezini Billie Holiday’in kompozisyonları ve şarkı sözleri üzerine yazan Göksu, 2012’de ilk albümü “Masal”ı yayımladı. The Duke Ellington Orchestra, Grégoire Maret gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşan, İstanbul, İzmir, Antalya ve Eskişehir Senfoni Orkestralarında solist olarak yer alan sanatçı, 2014’te “Slow Hot Wind” albümünde Neşet Ruacan ve Volkan Hürsever ile bir araya geldi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ