Kelebek Mobilya hammadde sorununu alternatif malzemelerle çözdü

Pandemi nedeniyle gümrüklere takılan hammadde ve buna bağlı tedarikle ilgili zorlu bir süreç yaşayan mobilya sektörü, üretime yönelik sıkıntı içerisinde.

02.11.2021
415
Kelebek Mobilya hammadde sorununu alternatif malzemelerle çözdü

Pandemi nedeniyle gümrüklere takılan hammadde ve buna bağlı tedarikle ilgili zorlu bir süreç yaşayan mobilya sektörü, üretime yönelik sıkıntı içerisinde. Geliştirdikleri çözümlerle tüketicilere mağduriyet yaşatmadan satışlara devam ettiklerini belirten Kelebek Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Tolga Kaya, “Üretimlerimizi ve üretim parkurlarımızı bu sorunu aşmak üzere entegre ettik. Cam muadili yarı mamül satışlarına yönelik araştırma yapıyor ve yeni tasarımlarımızda da daha doğal ve daha ahşap tarzlar kullanıyoruz” dedi

 

ARA REKLAM ALANI

Kelebek Mobilya pandemi dönemindeki değişimi alternatif çözümlerle atlattı. Pandeminin birçok alanda olduğu gibi mobilya sektörünü de hazırlıksız yakaladığını söyleyen Kelebek Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Tolga Kaya gümrüklerde yaşanan sorunlar nedeniyle mobilya sektöründe hammadde temininde sıkıntılar yaşandığına dikkat çekti.

 

Hammadde yetersizliği en büyük sorun

Tolga Kaya, “Pandemiden dolayı yurtdışından ithal ettiğimiz kumaş, desenli kağıt ve sünger gibi hammaddeler gümrüklerde yaşanan problemler nedeni ile elimize ulaşamadı. Bu da haliyle tedarikte bazı sorunların yaşanmasına neden oldu. Biz bu süreçte alternatif malzemelerle üretimlerimizi aksatmamaya gayret ettik. Üretimlerimizi ve üretim parkurlarımızı bu sorunu aşmak üzere entegre ediyoruz. Cam muadili yarı mamül satın alımları ilgili birimlerimiz tarafından dünya çapında araştırılıyor. Bu etken ürün tasarımlarımızda değişikliklere de sebep oluyor. Yeni tasarımlarımız daha doğal ve daha ahşap tarzlara doğru yönlendiriyoruz” dedi.

 

Müşteri iletişim çeşitliliği sektöre önemli katkılar sağladı

Tolga Kaya, bu dönemde mağaza giriş sayılarında önemli bir düşüş de yaşandığını hatırlattı. Satış yapmakta zorlanan mobilya sektörünün bu süreci aşmak için müşteri iletişim çeşitliliğine gittiğini ifade eden Tolga Kaya, “Kelebek Mobilya olarak biz bu zorlu süreci aşmak için online satışa ağırlık vermeye başladık. Bunun için ayrı bir ekip kurduk. Her bayimize bir WhatsApp hattı açtık. Canlı satışlara başladık. İnsanlar web sitemize girdiklerinde diledikleri an mimarlarımızla görüşebildiler. Kısacası insanlara evlerinde kaldıkları halde bile alışveriş yapabilecekleri online platformlar zinciri kurmuş olduk. Kampanyalı satışlarımızla birlikte de pandemi sürecinde beklentilerimizin üzerinde bir satış performansı sergiledik. Satış rekoru kırdığımız zamanlar bile oldu” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ