JCR Eurasia’dan, Kimpur’a ‘yüksek düzeyde yatırım yapılabilir’ (AA-) notu

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Avrasya Derecelendirme A.

03.03.2022
123
JCR Eurasia’dan, Kimpur’a ‘yüksek düzeyde yatırım yapılabilir’ (AA-) notu
REKLAM ALANI

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş., Kimya sanayi şirketi Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KİMPUR)’un uzun vadeli ulusal kredi derecelendirme notunu “AA-“(Trk), kısa vadeli ulusal kredi derecelendirme notunu “A-1+” (Trk) olarak belirledi.

 

ARA REKLAM ALANI

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş., Kimpur’un değerlendirme notunu açıkladı. JCR’nin raporuna göre Kimpur, ‘’Yüksek düzeyde yatırım yapılabilir’’ kategorisinde yer aldı ve uzun vadeli ulusal kredi derecelendirme notu “AA-“, not görünümü ise stabil olarak belirlendi. Kimpur’un uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para cinsinden kredi derecelendirme notu "BB" olarak teyit edilirken kısa vadeli uluslararası yabancı ve yerel para cinsinden notu ise "B" olarak belirlendi.

 

Elde edilen bilgi birikimi, güçlü Ar-Ge yeteneği, yüksek kapasite, sağlam pazar konumu ve ihracat gücü ile birlikte müşterisine özel çözümler sunan Kimpur, pazarda elde ettiği rekabet avantajını korumaya devam ediyor. Verimlilik iyileştirme uygulamaları ile 2021 yılında toplam üretim kapasitesini 129 bin tona yükselten Kimpur’un, JCR Eurasia’nın değerlendirmesine göre artan satış hacmine paralel olarak analiz edilen dönemde satış gelirleri ve karlılık artışı ve kapasite artırımı yatırım planları ile daha da büyümesi bekleniyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ