İstanbul’da Sanat Rüzgarı Esti

Sanatı ve antikayı bir araya getiren Babylons&IAAF Sanat ve Antika Fuarı, 4-7 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda düzenlendi.

İstanbul’da Sanat Rüzgarı Esti

Sanatı ve antikayı bir araya getiren Babylons&IAAF Sanat ve Antika Fuarı, 4-7 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda düzenlendi. 30 bin metrekarelik alanda 4 gün boyunca 32 bin 500 ziyaretçiye ev sahipliği yapan organizasyon şehirde sanat şöleni yaşatırken, antika eserler ise ziyaretçileri zamanda yolculuğa çıkardı. Fuarda bu yıl dijitalin sanatla buluştuğu NFT eserlerin büyük ilgi gördüğünü belirten Demos Fuarcılık Genel Müdürü Hüseyin Aslan ‘’ Sanatı ve antikayı bir araya getirmenin yanı sıra bu sene dijitalin sanatla buluştuğu NFT eserlerin de fuarda yer almasının mutluluğunu yaşıyoruz. İstanbul’u sanat ve antika ile buluşturmaya devam edeceğiz’’ diye belirtti.

 

ARA REKLAM ALANI

Demos Fuarcılık ve Babylons NFT Pazaryeri’nin katkılarıyla düzenlenen Babylons&IAAF Sanat ve Antika Fuarı, 4 gün boyunca İstanbul’da sanat şöleni yaşattı. 30 bin metrekarelik alanda 600 sanatçı, 40 galeri, 35 antika firması, yerli ve yabancı birçok esere ev sahipliği yapan organizasyonda NFT eserler de yerini aldı. Fuarın son günü ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu fuarı ziyaret etti ve eserleri inceledi. 20. yüzyıldan günümüze gelen eserlerden yağlı boya tablolarına, seramik galerilerinden cam ve heykel sergilerine, çağdaş Türk resim ve heykel sanatından antika ürünlere, minyatür resim ve hat sanatlarından sahafiye ürünlerine kadar birçok eser alıcısıyla buluştu. Demos Fuarcılık Genel Müdürü Hüseyin Aslan ‘’Bu sene fuar alanını iki katına çıkardık. Sanata ve antikaya ilgi çok büyük. Gerçekleştirdiğimiz organizasyonla birlikte insanların geçmişe özlemini de gideriyoruz. Ziyaretçiler sanata doyarken, değerli parçaları alıcısıyla buluşturmaya devam ediyoruz. Dijital varlık olan NFT eserler de ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Ülkemizin değerli sanatçılarının eserlerinin yanı sıra Rusya, İran, Azerbaycan, Ukrayna’dan gelen sanatçı eserleri de fuarda yerini aldı’’ diye belirtti.  

 

Konserler, Paneller ve Dahası…

 

Piyanist Gülsin Onay’ın piyano resitali eşliğinde kapılarını açan organizasyon, caz sanatçısı ve piyanist Kerem Görev’in konseriyle de ziyaretçilere müzik şöleni yaşattı. İç Mimarlar Odası tarafından yapılan panel ve söyleşiler Türkiye’de iç mimarlık mesleği hakkında önemli bilgiler verirken, katılımcılar tarafından yapılan sosyal sorumluluk projeleri de dikkat çekti. Sanat eserlerinin, NFT eserlere çevirilmesine de şahit olan ziyaretçiler sanatı, tarihi ve görsel şöleni an be an yaşadı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ