HUAWEI NEXT-IMAGE 2021 Katılımı İçin Son 2 Hafta Kaldı

Huawei, NEXT-IMAGE 2021 akıllı telefon fotoğrafçılığı yarışmasının başladığını duyurdu.

12.11.2021
401
HUAWEI NEXT-IMAGE 2021 Katılımı İçin  Son 2 Hafta Kaldı

Huawei, NEXT-IMAGE 2021 akıllı telefon fotoğrafçılığı yarışmasının başladığını duyurdu. Bu yılki NEXT-IMAGE yarışmasının teması “Birlikte Daha İyi”. Huawei kullanıcıları harika ödüller kazanma şansı için fotoğraf ve video başyapıtlarını gönderebilirler. Katılım için son tarih 30 Kasım 2021.

Huawei’nin 2017’de başlayan NEXT-IMAGE fotoğrafçılık projesinin önemli bir parçası olarak, her yıl NEXT-IMAGE yarışması, dünya çapındaki HUAWEI cep telefonu kullanıcılarına yeni bir görsel kültür yaratma konusunda ilham vermeyi taahhüt ediyor. NEXT-IMAGE’deki “NEXT” yani “SONRAKİ”, en yeni görsel içeriği oluşturmak ve yaygınlaştırmak için yeni nesil araçları kullanan fotoğrafçıları ifade eder. “IMAGE” yani “GÖRÜNTÜ” ise hem statik görüntüleri hem de yeni dinamik görsel ifade biçimlerini ifade eder. HUAWEI, “NEXT IMAGE” konseptini yalnızca görsel ifade alanına getirdiği uzun yıllara dayanan yeniliği vurgulamak için değil, aynı zamanda büyüyen yeni bir fotoğrafçılık okulunu temsil eden bir konsept yaratmak için ortaya koydu.

ARA REKLAM ALANI

NEXT-IMAGE akıllı telefon fotoğrafçılık yarışması, Huawei’nin modern fotoğrafçılığın zanaatına ve sanatına olan bağlılığını somutlaştırıyor. Hevesli fotoğrafçıları en son teknolojiyle donatan Huawei, yaratıcı ilhamın dışavurumunu sağlamayı umuyor.

NEXT-IMAGE, 2017’de başladığından bu yana 2 milyondan fazla katılıma sahip dünyanın en büyük akıllı telefon fotoğrafçılığı yarışması. Kolay bir giriş mekaniği ve birçok hediye kazanma şansı ile, dünyanın dört bir yanındaki amatör akıllı telefon fotoğrafçıları ve görsel hikaye anlatıcılarını gün ışığına çıkıyor.

Görsel hikaye anlatımının güzelliğini kutlamak için 10 farklı kategori

Diğer yarışmalardan farklı olarak Huawei, katılımcıları farklı bakış açılarını, formatları ve ışık koşullarını keşfetmeye teşvik ediyor. Kullanıcıların hayatın çeşitliliğini ve güzelliğini keşfetmeleri konusunda cesaret veren NEXT-IMAGE 2021, 10 farklı kategoriye sahip. Huawei’nin akıllı telefon fotoğrafçılığındaki güçlü yönleriyle mükemmel bir şekilde eşleşen kategoriler, kullanıcıları fotoğraf ve videolar aracılığıyla orijinal, etkileyici hikayeler anlatırken cihazlarının yenilikçi özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmaya teşvik ediyor.

Portre: Portre fotoğrafçılığı, zengin ve ilgi çekici insan hikayelerini kelimelerin anlatabileceğinden çok daha iyi anlatır. İster kendiniz ister sevdiğiniz biri veya bir model olsun, en iyi portre çekimlerinizi gönderin.

Monokrom: Tek renkli görüntüler dikkat dağıtıcı renkleri ortadan kaldırarak izleyicinin konulara, dokulara, şekillere, desenlere ve kompozisyona odaklanmasına yardımcı olur. Çekimin atmosferini, eğlencesini veya özgünlüğünü yansıtmak için siyah beyaz fotoğraf kullanın.

Renkler: Huawei akıllı telefonlar, parlak renkli canlı fotoğraflar üretme yetenekleriyle ünlüdür. Akıllı telefon fotoğrafçılığı ile kendinizi ifade ederek gerçek renklerinizi gösterin.

Anı Yakala: Fotoğrafçılık, anı yaşamanıza izin vererek, sizi belirleyici anları ve sahneleri yakalamaya teşvik eder. Güçlü bir hikaye anlatan anlık görüntü oluşturun veya önemli bir anıyı sonsuza dek ölümsüzleştirin.

Gece: Yapay zekanın gücü sayesinde Huawei akıllı telefonlar, flaşa gerek kalmadan inanılmaz gece sahneleri yakalar. Karanlığın içinde yaratıcı olun ve unutulmaz bir gece çekimi yapın.

Telefoto: Birçok akıllı telefon kullanıcısı için, yakınlaştırılan fotoğraflar genellikle bulanık veya düşük kalitelidir. Huawei’de durum böyle değil. Önemli ayrıntılara odaklanmak için telefoto lensinizi kullanın ve yakınlaştırılmış çekimlerinizin netliğini gösterin.

Geniş Açı: Geniş açılı lensler, fotoğrafçıların arka planda önemli unsurları dışlamadan konuya mümkün olduğunca yaklaşmasını sağlar. İzleyicilerin sahneyi bir fotoğraftan ziyade kendi gözleriyle izliyormuş gibi hissetmelerini sağlamak için mobil fotoğrafçılık becerilerinizi kullanın.

Süper Makro: Hayatta olduğu gibi fotoğrafçılıkta da küçük detaylar önemlidir. Telefonunuzun küçük ayrıntıları yakından yakalama yeteneğini gösterirken farklı makro fotoğrafçılık konularını ve tekniklerini keşfedin.

Hikayeler Video: Yaratıcılığınızı ifade etmek ve hareketli görüntülerle hikayenizi paylaşmak için 15 dakika veya daha kısa bir mobil film çekin. Dünyaya göstermek için sinematik bir başyapıt yaratırken yönetmen koltuğuna oturun.

Hikayeler Fotoğraf: Yalnızca tek bir fotoğrafın yüklenmesine izin veren diğer kategorilerden farklı olarak bu kategoride, duygularınızı ifade etmek, bir hikaye anlatmak veya trendleri keşfetmek için bir grup fotoğraf (3-9 fotoğraf) kullanabilirsiniz.

Bu ödül kategorileri, Huawei akıllı telefonların önde gelen özelliklerinden bazılarını öne çıkarıyor ve Huawei’nin en yeni amiral gemisi cihazları, yakınlaştırma ve düşük ışık fotoğrafçılığında benzersiz performans sunuyor. Her kategori, Huawei cihazlarının başarılı olduğu benzersiz bir fotoğrafçılık senaryosuna göre uyarlandı ve kullanıcıları NEXT-IMAGE Ödülleri girişleriyle yaratıcı hale gelirken duyguları zarif bir şekilde yakalamaya özendiriyor.

 

Huawei NEXT-IMAGE 2021 yarışmasının kazananlarını yerel olarak verilecek 40 adet ödül bekliyor:

  • 5 adet Nova 9
  • 5 adet Nova 8i
  • 15 adet Band 4 Pro
  • 15 adet Selfie Stick Pro

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ