Gülizar Biçer Karaca: Elektrik Zamları Çiftçiyi Vurdu!

Ekonomik buhranın en derin etkilerini, tarım ve hayvancılık sektöründe çalışan, üreten çiftçilerimizin yaşamakta olduğuna dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca “Kullandıkları gübre en az 4 kat arttı.

18.02.2022
122
Gülizar Biçer Karaca: Elektrik Zamları Çiftçiyi Vurdu!
REKLAM ALANI

Ekonomik buhranın en derin etkilerini, tarım ve hayvancılık sektöründe çalışan, üreten çiftçilerimizin yaşamakta olduğuna dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca “Kullandıkları gübre en az 4 kat arttı. Son 6 ayda tarlalarını sürmek için kullandıkları kullandıkları mazot yüzde yüz pahalandı. Bu da yetmiyormuş gibi, kullanmak zorunda oldukları elektrik zamları nedeniyle çiftçimiz üretemez hale geldi. Hayvancılık sektöründeki yurttaşlarımız, artık elektrik faturaları nedeniyle hayvanları sağamaz hale geldi.” açıklamasını yaptı.

 

ARA REKLAM ALANI

TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRÜNDEN İSYAN: ARTIK BİZİ GÖRÜN!

Kendine ulaşan çok sayıda üreticinin isyanının haklılığını vurgulayan Gülizar Biçer Karaca şunları söyledi: “Üreticilerimiz, emekçi kardeşlerimiz diyor ki: En azından artık bizi görün, elektrik faturalarında indirime gidin. Çiftçilerimiz üretmek, hayvancılıkla uğraşan yurttaşlarımız ekmeklerini bu sektörden kazanmaya devam etmek istiyorlar. İşte haklı talepleri:

 

  • Mazottaki KDV ve ÖTV’nin indirilmesi
  • Gübredeki KDV’nin indirilmesi
  • Elektrikteki vergilerin kaldırılması
  • Elektriğin devlet tarafından sübvanse edilmesi

 

BAKANA ÇAĞRI: GÖRMEYEN GÖZLERİNİZ ARTIK GÖRSÜN!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, ithalata dayalı tarım politikasıyla üreticimi bitiren, zamlarla vatandaşı hayata küstüren, hemşehrilerimizin sırtına yük üstüne yük bindiren AKP iktidarına ve Tarım ve Orman Bakanı’na çağrıda bulundu: Tarım ve hayvancılıkla uğraşan, ayakta durmaya çalışan üreticilerimizin üretmesi ve üretmeye devam edebilmesi için artık görmeyen gözleriniz görsün.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ