Gölbaşı Belediyesi Geleceği Düşünüyor Toprağı Ata Tohumlarıyla Buluşturuyor…

ATA TOHUMLARI TOPRAKLA BULUŞUYOR GENÇ NESİLLER GELECEĞE UMUTLA BAKIYOR    Gölbaşı Belediyesi, yüz bin adet organik fide ile toprağa can suyu oluyor.

16.05.2022
33
Gölbaşı Belediyesi Geleceği Düşünüyor Toprağı Ata Tohumlarıyla Buluşturuyor…
REKLAM ALANI

ATA TOHUMLARI TOPRAKLA BULUŞUYOR GENÇ NESİLLER GELECEĞE UMUTLA BAKIYOR 

 

ARA REKLAM ALANI

Gölbaşı Belediyesi, yüz bin adet organik fide ile toprağa can suyu oluyor. 

 

Yerli tohum geleneğini sürdürmek için ara vermeden çalışmaya devam eden Gölbaşı Belediyesi, ata tohumlarını toprakla buluşturdu. Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında üretilen domates, salatalık, biber ve patlıcanın ata tohumları vatandaşlara dağıtıldı. “Yaşanabilir Bir Gölbaşı” anlayışı ile yola çıktıklarını söyleyen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, bu amaçlarına ulaşmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirtti. “ ”Gelecek İçin En Doğru Yatırım” sloganı ile haya geçirdiğimiz yüz bin adet fide ekimi ile Gölbaşı’nın geleceğine ve sağlığına yatırım yapıyoruz. Bu fidelerden aldığımız ürünlerden tohum alarak organik tarımın devamlılığını ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak bu topraklara olan borcumuzdur” diyen Başkan Şimşek ”Ülkemizin bereketli topraklarının meyveleri toplamak ve genç nesillerin aydınlık yarınlara ulaşmasını sağlamak için Gölbaşı Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“100 Organik ve Yerli tohum Ekin”

“Evlatlarımızın toprakla iç içe büyümesi, çiftçilerimizin topraktan verim alması için 100 yerli tohum ekimini destekliyoruz” açıklamasında bulunan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek çiftçilere de çağrıda bulundu. Şimşek “Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da ata tohumumuza sahip çıkalım. 100 organik ve yerli tohum ekmeye devam edelim, topraklarımızın bereketi ve sağlığı için elimizden geleni yapalım”  açıklamasında bulundu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.