Geleneksel 16 – 19 Mayıs Selanik’ten Ankara’ya Atatürk’ü Anma, Dostluk ve Barış Koşusunu Yapan Sporcular Malkara’da Karşılandı

Geleneksel 16 – 19 Mayıs Selanik’ten Ankara'ya Atatürk’ü Anma, Dostluk ve Barış Koşusunu yapan İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü sporcuları, 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 13.

16.05.2022
29
Geleneksel 16 – 19 Mayıs Selanik’ten Ankara’ya Atatürk’ü Anma, Dostluk ve Barış Koşusunu Yapan Sporcular Malkara’da Karşılandı
REKLAM ALANI

Geleneksel 16 – 19 Mayıs Selanik’ten Ankara'ya Atatürk’ü Anma, Dostluk ve Barış Koşusunu yapan İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü sporcuları, 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 13.30'da Malkara – Keşan Yolu üzerinde yer alan Yaman Peynircilik Tesislerinde karşılandı. 

 

ARA REKLAM ALANI

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu evin bahçesinden Selanik’ten alınan toprağı Ankara’ya ulaştıracak olan İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü sporcularını karşılama töreninde; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara İlçe Jandarma Komutanı İsmail Erdoğan, Malkara İlçe Emniyet Müdürü İsa Karasu,  Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Vasfi Güner ve Malkara İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Remzi Barış yer aldı.

 

İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü sporcuları, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evin bahçesinden alınan toprağı ve şanlı Türk Bayrağımızı Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel’e teslim etti.

 

Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin bahçesinden alınan toprağı ve şanlı Türk Bayrağımızı öperek teslim aldı ve Anıtkabir'e götürülmesi İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü sporcuları için tekrar geri teslim etti.

 

Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve protokol üyeleri, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu evin bahçesinden Selanik’ten alınan toprağı Ankara’ya ulaştıracak olan İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü sporcularına teşekkür edip, hayırlı yolculuklar dilediler.

 

Karşılıklı verilen çiçek ve plaketlerin ardından İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü sporcuları Ankara'ya gitmek üzere yola çıktılar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.