Gaziantep’te geri dönüşüm fabrikası kuruluyor

Yenilikçi, sürdürülebilir, değer odaklı ve sorumlu yaklaşımı ile güçlü büyüme potansiyeline sahip sektörlerde yatırımlar yaparak organik ve inorganik olarak büyümesini sürdüren Avrupa Yatırım Holding, Gaziantep’te geri dönüşüm fabrikası kuruyor.

18.11.2021
263
Gaziantep’te geri dönüşüm fabrikası kuruluyor

Yenilikçi, sürdürülebilir, değer odaklı ve sorumlu yaklaşımı ile güçlü büyüme potansiyeline sahip sektörlerde yatırımlar yaparak organik ve inorganik olarak büyümesini sürdüren Avrupa Yatırım Holding, Gaziantep’te geri dönüşüm fabrikası kuruyor. Başlangıçta 4 milyon TL sermaye ile kurulacak fabrikanın günlük geri dönüşümü kapasitesinin 60 ton olması hedefleniyor. 

 

ARA REKLAM ALANI

Günümüzün en önemli gündem maddesi olan sürdürülebilirlik pek çok kurumun da radarında. Bu dönemde şirketler süreçlerini sürdürülebilir bir dönüşüme sokarken aynı zamanda karbon salınımlarını azaltmaya çalışırken diğer yandan atık yönetimi konusunda ciddi adımlar atıyor.

 

Günde 60 tona varan geri dönüşüm kapasitesi

Bu alanda çalışmalarını sürdüren Avrupa Yatırım Holding, sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında Gaziantep’te bir geri dönüşüm fabrikası kuruyor. Bu sayede çevrenin korunması, doğal kaynakların daha az kullanılması amaçlanırken aynı zamanda daha etkin çevre ve ekonomi politikaları için tüketilen maddelerin yeniden geri dönüşüm halkası içine katılabilmesi amaçlanıyor. Fabrikanın sağlayacağı geri dönüşüm ile insan nüfusunun artışına paralel olarak artan tüketimin doğal dengeyi bozması ve doğaya verilen zarar engellenmiş olurken bununla birlikte yeniden dönüştürülebilen maddelerin tekrar ham madde olarak kullanılması büyük miktarda enerji tasarrufunu mümkün kılıyor. Başlangıçta 4 milyon TL sermaye ile kurulacak geri dönüşüm fabrikasının günlük geri dönüşümü kapasitesinin 60 ton olması hedefleniyor. 

 

Amacımız sürdürülebilirlik ekseninde ülkemizin refahını artırmak

Avrupa Yatırım Holding’in çevreye duyarlı, potansiyeli yüksek, sürdürülebilir şirket ve sektörlere yatırım yaparak büyümesine devam edeceğini belirten Avrupa Yatırım Holding YK Başkanı Ramazan Burak Telli, “Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla doğru sektörlerde yatırım yapmayı ve değer oluşturmayı hedefliyoruz. Karbon ayak izimizi azaltmak amacıyla önümüzdeki beş ve on yıllık planlarımızı hazırlıyoruz. Hedefimiz tüm şirket ve iştiraklerimizde yenilenebilir enerji kullanmak, fosil yakıtlı araçlarımızın değişmesi, tarım alanında sürdürülebilir gıda arzı sağlamak, ülkemize yeni istihdam alanları açmak ve bu sayede elde ettiğimiz kazanımları, sermayedar, ortaklar, çalışanlar ve müşterilerimizle paylaşarak ülkemizin refahını artırmak” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ