Fransa’dan Gelen Sihirli Flüt Cso Ada Ankara’da

Dünyaca ünlü flüt virtüözü Philippe Bernold ve başarılı piyanist Denis Pascal harika bir resital programıyla, 24 Mayıs akşamı CSO ADA ANKARA’ya konuk oluyor.

18.05.2022
40
Fransa’dan Gelen Sihirli Flüt Cso Ada Ankara’da
REKLAM ALANI

Dünyaca ünlü flüt virtüözü Philippe Bernold ve başarılı piyanist Denis Pascal harika bir resital programıyla, 24 Mayıs akşamı CSO ADA ANKARA’ya konuk oluyor.

 

Fransa’nın dünyaca ünlü flüt virtüözü Philippe Bernold ve prestijli konser salonlarının ve festivallerin aranan isimlerinden biri olan ve başarılarıyla uluslararası çapta tanınan piyanist Denis Pascal, muhteşem bir programla Ankaralı klasik müzikseverlere resital vermeye hazırlanıyor. Flüt repertuvarının en sevilen eserlerinden seçilerek oluşturulan konser programı, Germen ve Fransız besteciler arasında son derece etkileyici bir denge tutturuyor. 

ARA REKLAM ALANI

İlk yarıda flüt repertuvarının en sık seslendirilen oda müziği setlerinden olan J.S. Bach’ın flüt sonatlarından altıncısı, Mozart’ın iki bölümlü olarak yazdığı keman sonatlarından on sekizinci sonatın flüt ve piyano uyarlaması, Schubert’in “Kış Yolculuğu” ile birlikte en popüler şarkı dizisi olan “Değirmencinin Güzel Kızı” albümünden “Trockne Blumen” üzerine erken romantizmin ışıltısını yansıtan varyasyonları yer alıyor. 

Programın Fransız bestecilere ayrılan ikinci bölümünde ise solo flüt dağarının en harika örneklerinden Debussy’nin “Syrinx” parçası ile César Franck’ın yazıldığı günden bu yana oda müziği repertuvarının başyapıtlarından kabul edilen muhteşem La Majör sonatı seslendirilecek. 

 

Program:
J. S. Bach
 (1685 – 1750) Flüt ve Piyano için Sonat, Mi majör BWV 1035
W. A. Mozart (1756 – 1791) Keman ve Piyano Sonatı, Sol majör KV 301 / 293a (flüt ve piyano uyarlaması)
F. Schubert (1797 – 1828) La Belle Meunière (Değirmencinin Güzel Kızı) üzerine introdüksiyon, tema ve varyasyonlar D 802 

 

Ara

C. Debussy (1862 – 1918) Syrinx, L 129, solo flüt için
C. Franck (1822 – 1890) La majör Keman ve Piyano Sonatı                                                             (flüt ve piyano uyarlaması)

  

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 110 TL
2. Kategori: 90 TL
3. Kategori: 70 TL
4. Kategori: 50 TL

 

Detaylı bilgi için; “csoadaankara.ktb.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.