Esra Kazancıbaşı Öztekin Rasim Öztekin’e ithaf ettiği kitabını ilk kez D&R’da tanıttı

Rasim Öztekin ile geçen 20 yıllık aşkın hikâyesi   Türkiye’nin en büyük kültür ve eğlence platformlarından D&R, Esra Kazancıbaşı Öztekin’in eşi Rasim Öztekin’e ithaf ettiği “Sonsuz Aşk… Rasim’im” adlı yeni kitabının lansmanına ev sahipliği yaptı.

Esra Kazancıbaşı Öztekin Rasim Öztekin’e ithaf ettiği kitabını ilk kez D&R’da tanıttı

Rasim Öztekin ile geçen 20 yıllık aşkın hikâyesi

 

ARA REKLAM ALANI

Türkiye’nin en büyük kültür ve eğlence platformlarından D&R, Esra Kazancıbaşı Öztekin’in eşi Rasim Öztekin’e ithaf ettiği “Sonsuz Aşk… Rasim’im” adlı yeni kitabının lansmanına ev sahipliği yaptı. 26 Temmuz Salı günü D&R Kanyon mağazasında gerçekleşen tanıtım ve ilk imza günü etkinliğine, Rasim Öztekin’in yakın dostları Semra – Cansın Akarol, Ahmet Kural, İlker Ayrık, Birol – Burcu  Güven, Müfit Can Saçıntı, Aydın Sarman, Vecihi Tokuç ve sanat dünyası başta olmak üzere sevenleri yalnız bırakmadı. 

 

Herkes için bir keşif dünyası sunan D&R, gazeteci Esra Kazancıbaşı Öztekin’in eşi Rasim Öztekin ile el ele geçen yirmi yıllık beraberliklerini ve aşklarını anlatan “Sonsuz Aşk… Rasim’im” isimli yeni kitabının lansman ve ilk imza gününe ev sahipliği yaptı. Esra Kazancıbaşı Öztekin’e bu anlamlı günde Rasim Öztekin’in yakın çevresi ve sevenleri de eşlik etti. Kanyon D&R’da gerçekleşen lansmanda kitabının sevdiğini kaybeden herkesin acılarına da ışık olacağını söyleyen Öztekin, okurlarla keyifli bir sohbete imza atarak yeni kitabını kitap tutkunları için imzaladı. 

 

“Rasim benim her şeyimdi”

 

Esra Kazancıbaşı Öztekin, “Rasim Bey sizin için ne ifade ediyordu?” sorusuna, “Rasim benim için her şeydi. Sadece eşim değil en yakın dostumdu. Yeri geldiğinde babam, hastalık sürecinde gözümden sakınarak baktığım çocuğumdu. Beraber geçirdiğimiz onca zamanı onca anıyı birbirinden ayıramıyorum. Bu yüzden her anımız benim içim çok kıymetli her anımız için çok önemli” dedi.

 

Öztekin, “Kitap ikimizin 35’den sonra bulduğu aşkı anlatmanın yanı sıra aslında yaşanmışlıklardan da yola çıkan bir kişisel gelişim kitabı diyebiliriz. Biz Rasim ile hep olumlu düşünen olumlu düşünmeye çalışan insanlar olduk, olmaya çalıştık. Gerek hastane sürecinde gerek ekonomik zorluklar yaşadığımız süreçte hep olumluyu düşünüp, pozitifi hayatımıza çağırdık. Rasim çok sevgi dolu, hayvanları seven, doğayı seven biriydi. Herkesin tanıdığı güleç, komedyen bir Rasim Öztekin’in arkında aslında her şeyi çok düşünen, çok kırılgan biriydi. Bana köpek annesi olmayı öğreten beni köpek annesi, sahibi yapan Rasim’di.  Kitapta aşkın, sevginin yanı sıra Türk tiyatrosunun simgesi kavuğu aldıktan sonra oynayamadan devretmesine çok üzüldüğü bölümler de yer alıyor. Gördüğünüzün arkasındaki Rasim’i anılarımızı anarak sizlere de anlatmaya çalıştım” dedi. 

 

Alınan her kitap, Rasim Öztekin Tiyatro Bursu’na katkı sağlayacak

 

Esra Kazancıbaşı Öztekin’in yazarlık gelirlerini ÇYDD Rasim Öztekin Tiyatro Bursu’na bağışladığı “Sonsuz Aşk… Rasim’im”, günümüzde sevgiyi arayan, aşka hasret herkesin ruhunu aydınlatıyor.

 

Rasim Öztekin, kalp hastalığı nedeniyle geleneksel Türk tiyatrosunun simgesi Kavuk’un 5’inci sahibi olduktan sonra tiyatro yapamamış; Kavuğu devrettiği gecenin gelirlerini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Rasim Öztekin Tiyatro Bursu’na bağışlayarak tiyatroya sevdalı gençlere umut olmuştu. Halen 6 öğrenci bu bursla 4 yıllık tiyatro eğitimi görüyor. 

 

“Benim misyonum bursu daha geniş kitlelere ulaştırmak”

 

Bursun sürdürülebilir olması için kitabın yazarlık gelirlerini ÇYDD Rasim Öztekin Tiyatro Bursu’na bağışlayan Esra Kazancıbaşı Öztekin, “Rasim, kalp hastalığı nedeniyle tiyatro sahnelerinden uzak kaldı. Kavuğun yeni sahibi olduktan sonra tiyatro yapamamak onu çok üzdü. Tek tesellisi kavuğu devir ettiği gecenin gelirleriyle 6 gencin tiyatro eğitimine ışık olmaktı. Bursu daha geniş kitlelere ulaştırmak benim bundan sonraki misyonum. Bu bursu sürdürülebilir kılmak için “Rasim Öztekin Zeytin Hatıra Ormanı’nı” kuracağımı da ilk defa kitabın lansmanında burada açıklıyorum. 

Gönlümden Cunda ya da Ayvalık’ta bir yer olması geçiyor. Rasim ile en güzel zamanlarımızı da Ayvalık’ta geçirdik. Rasim’in ruhunun da bunu hissedeceğine ve huzurlu olacağına eminim” diye konuştu.

 

“Rasim Öztekin ile her geçen yıl aile olduk”

 

Rasim Öztekin’in sahne hayatında beraber rol aldığı arkadaşları, dostları bu anlamlı günde Esra Kazancıbaşı Öztekin’i yalnız bırakmadı.

 

Geniş Aile ve Seksenler dizisinde beraber rol aldığı İlker Ayrık, “Gerçekten konuşması çok zor. Geniş Aile’de damadını, Seksenler’de de oğlunu oynadım. Her farklı işte biraz daha aileden oldum gibi hissettim. Ben ona her zaman Rasim diye hitap ederdin. Rasim abi diye değil. Çünkü yaşıtım gibiydi. Benden daha genç daha dinamikti. Çok özeldi hepimiz için” derken göz yaşlarına hakim olamadı.

 

Düğün Dernek filmindeki ekip arkadaşı Ahmet Kural, “Biz Rasim ustayla 5 projede yer aldık. Rasim abi olmadığı zaman başarısız olacağımıza inanıyorduk, o kadar şanslıyız. Ben kendimi çok şanslı hissediyorum ve hala Rasim abi bu kitap vesilesiyle iyilik yaptığına inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Yapımcı, senarist ve yönetmen Birol Güven, “Bizim hiç yönetmen-oyuncu ilişkimiz yoktu. Set hariç her yere beraber gidiyorduk. Burada toplanmamızın bir sebebi var. Sizlerin bildiğin bir Rasim Öztekin var. Kariyeri, oyunları, esprileri, dizileri, filmleri ile… Bilmediğiniz başka bir hayatı, başka bir hikayesi var. Rasim’in gidişinden sonra Esra da oturdu onu yazdı aslında. Bizim de Burcu ile yakından şahit olduğumuz çok güzel bir aşk hikayesini sizlere anlattı” diyerek Rasim Öztekin’i andı.

 

Mandıra Filozofu filminde beraber rol aldıkları arkadaşı Müfit Can Saçıntı, “Herkesin hayatında çok sevdiği birkaç özel insan vardır. Benim hayatımdaki o özel insanlarda birisi de Rasim abiydi. 1994’teki Şaka programının yönetmenliği de Rasim abi sayesinde yapmışımdır. Beni ilk yönetmen yapan Rasim abidir benim için.” sözlerini Rasim Öztekin ile ilgili anlattığı bir anısıyla tamamladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ