ESET hem kurumsal hem de bireysel çözümleriyle zirvede

Siber güvenlikte dünya lideri olan ESET, kurumsal ve bireysel ürünleri ile iki ayrı AV-Comparatives testinde en yüksek puanları aldı.

26.01.2022
169
ESET hem kurumsal hem de bireysel çözümleriyle zirvede

Siber güvenlikte dünya lideri olan ESET, kurumsal ve bireysel ürünleri ile iki ayrı AV-Comparatives testinde en yüksek puanları aldı.
 

Siber güvenlikte dünya lideri olan ESET, kurumsal ve bireysel ürünleri ile iki ayrı AV-Comparatives testinde en yüksek puanları aldı. ESET PROTECT Cloud çözümü, AV-Comparatives Gelişmiş Tehdit Koruması Testi – kurumsal kategoride  en üst sırada yer aldı. Ayrıca bireysel kullanıcılara yönelik ESET Internet Security, Gelişmiş Tehdit Koruması Testi – bireysel kategoride başarılı oldu.

ARA REKLAM ALANI

 

Yenilikçi gerçek dünya ortamı testleri sunmasıyla ünlü bağımsız test kuruluşu AV-Comparatives, ESET’in kurumsal çözümünü saldırganların dahili bilgisayar sistemlerine erişim sağlamasına olanak tanıyan ve gerçek dünyada kullanılan tehditleri taklit eden bilgisayar korsanlığı ve sızma teknikleri açısından ele aldı. ESET PROTECT Cloud, bu zorlu testi geçerek Gelişmiş Tehdit Koruması alanında AV-Comparatives sertifikasına layık görüldü. Ayrıca bu testi rakiplerine göre çok daha yüksek puan alarak başarıyla tamamlamanın da ötesine geçti ve 15 saldırı senaryosundan 14’ünü tespit eden tek çözüm oldu. 

 

ESET’in bireysel çözümü, başka bir AV-Comparatives testinde zorlu test sürecinden geçti. Bu test, çözümün tehditleri algılamanın yanı sıra son kullanıcıyı ne kadar koruduğunu da anlamaya yönelikti. ESET Internet Security, koruma olanaklarıyla çok iyi puan alarak ve Gelişmiş+(Advanced+)  seviyesinde Gelişmiş Tehdit Koruması sertifikasına layık görüldü.  

 

ESET Teknolojiden Sorumlu Başkanı Juraj Malcho bu başarıyla ilgili şu yorumu yaptı: “Hiçbir siber güvenlik çözümü mükemmel değildir, ancak ESET olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. AV-Comparatives gibi oldukça saygıdeğer, bağımsız bir test kuruluşunun bu amacımızı onaylaması bizi çok mutlu etti.”

 

 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ