Erektil Disfonksiyon Tedavisi Ve Mutluluk Çubuğu

30.01.2023
5.116
Erektil Disfonksiyon Tedavisi Ve Mutluluk Çubuğu

Halk arasında genel olarak iktidarsızlık olarak bilinen ve tıp dilinde ise erektil disfonksiyon olarak tanımlanan bu rahatsızlık, penisin sertleşmesi demek olan ereksiyon durumunun cinsel birleşmeyi sağlayacak derecede olamaması yani fonksiyon bozukluğu olması öne çıkmaktadır. Asıl olarak bakıldığında bu tür fonksiyon bozukluklarının bir kez ya da seyrek olarak görülmesi sorunu hemen herkeste zaman zaman olabilen bir durum olmaktadır. İktidarsızlık diğer adı ile erektil disfonksiyon sorunu söz edilebilmesi için sertleşme kusurunun sürekli ya da çok sık olması gerekli olmaktadır.

ARA REKLAM ALANI

İktidarsızlık Sorunu

Cinsel güç birçok erkek için temel ve oldukça önemli konulardan biri olarak öne çıkmaktadır. Penisin sertleşme özelliğinin azalması ya da kaybolması bu nedenle pek gündeme getirilmeyen bir durumdur. Ancak yapılan çalışmalar her on erkekten birinde böyle bir sorun olduğunu ortaya koyma da faydalı olmaktadır. Bununla birlikte bu sıklığın yaşla da ilgisi muhakkak mevcut olmaktadır. Genç yaşlarda çok düşük olan bu oran, yaşla paralel olarak artarak devam etmektedir.

Topluma bakıldığında erektil disfonksiyon tedavisi için sadece yüzde 10 kadarı bu konuya çare bulmaya gayret gösterir. Sorunu olduğu halde doktora gitmeyen ve çare aramayanların bu denli çok olmasında ki en önemli etken ise utangaçlık ya da böyle bir sorunun olduğunun başkası tarafından duyulması problemidir.

İktidarsızlık Neden Olur?

Çoğu erkekte stres başta olmak üzere yorgunluk ve endişe ya da aşırı alkol kullanıldığı zaman karşılaşılan bu durumun endişe edilecek bir yönü mevcut değildir. Erektil disfonksiyon sorununu tam anlamak için penisin sertleşme mekanizmasını tüm hatları ile gözden geçirmekte yarar vardır. Cinsel uyarılar karşısında vücutta bazı kimyasal işlemler meydana gelmektedir.

Penise gelen ve penisten giden sinirlerin de katkısı ile atardamarlardan gelen kan toplardamarlar kapanır. Bunun sonucunda ise penisin yapısını oluşturan süngersi cisimlerin içinde birikim meydana gelir ve penisin sertleşmesine sebebiyet vermektedir.

İktidarsızlık Sorununda Mutluluk Çubuğu 

İlaç tedavisi ya da diğer ameliyat dışı tedavileri kullanılmasına rağmen yeterli etkiye ulaşılmayan kişilerde ise mutluluk çubuğu ameliyatı uygulanmaktadır. Bu yöntem iktidarsızlık sorunu için kalıcı çözüm sunduğu için yaygın olarak tercih edilen ve sonucunda yüksek oranda memnuniyet elde edilen yöntem olmaktadır.

Kullanımının kolay olması yanı sıra dayanıklı yapıya sahip olması sayesinde uzun süre kullanım imkanı sunması nedeni ile birçok kişi tek parçalı mutluluk çubuğu ameliyatı olmakta ve çözüm bulmaktadır. Bükülme özelliği sayesinde bireyler için kolay kullanım imkanı sunmaktadır ve ameliyat kısa sürede tamamlanır.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret ediniz.

YAZAR BİLGİSİ