Eker, ambalajlarıyla Otizm Farkındalık Ayı’na dikkat çekiyor

 “Eker ürünlerinin sofranıza ulaşmasında otizmli çalışanlarımızın emeği var.

31.03.2022
369
Eker, ambalajlarıyla Otizm Farkındalık Ayı’na dikkat çekiyor

 “Eker ürünlerinin sofranıza ulaşmasında otizmli çalışanlarımızın emeği var. İyi ki var!”

 

ARA REKLAM ALANI

2018 yılından beri Tohum Otizm Vakfı ile birlikte Türkiye’deki ilk ve tek iş koçu destekli istihdam modeli olan "Otizmli Bireyler İş Gücünde" modelini yürüten Eker, Otizm Farkındalık Ayı olarak kabul edilen nisan ayında ambalajlarında otizme dikkat çeken bir tasarım değişikliği gerçekleştirdi. Eker, özel tasarımlı ambalajlarında otizmli çalışanların üretimindeki katkısını vurgulayarak “Bu ürünün sofranıza ulaşmasında otizmli bir çalışanımızın emeği var" mesajını veriyor.

 

Türkiye'yi 45 yıldır sağlıklı, güvenli, lezzetli süt ve süt ürünleri ile buluşturan Eker, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında sevilen ürünlerinin ambalajlarında bir farklılığa gidiyor. Ürünlerinin ambalajlarını otizmli çalışanlarına teşekkür ettiği bir tasarımla değiştiren Eker, yılın bu günlerinde otizm konusunda yaratılmaya çalışılan farkındalığa katkı sağlamayı hedefliyor. Otizm Farkındalık Ayı olan nisan ayında raflarda olacak özel tasarımlı ambalajlarda; “Bu ürünün sofranıza ulaşmasında otizmli bir çalışanımızın emeği var. İyi ki var!” mesajını veren Eker, otizmli çalışanların üstün odaklanma kabiliyetleriyle üretime olan katkısına dikkat çekiyor.

 

Fabrikasında 10 otizmli bireyi istihdam ediyor

 

Eker, sektörel faaliyetlerinin yanı sıra topluma değer katan kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına da öncelik veriyor. Eker, otizmli bireylerin topluma kazandırılmasına ve ailelerinin geleceğe yönelik kaygılarının giderilmesine ön ayak olmak adına Tohum Otizm Vakfı'nın destekleriyle “Otizmli Bireyler İş Gücünde” istihdam projesini sürdürüyor. Bursa'daki fabrikasında iş koçlarının desteği ile 10 otizmli bireyi istihdam Eker, bu sayıyı 12 kişiye çıkarmayı ve birçok farklı sektör için uygulanabilir nitelikte kurguladığı bu projeyle iş dünyasına ilham vererek otizmli bireylerin istihdamının yaygınlaşmasına öncülük yapmayı hedefliyor.

 

Eker’in özel temalı ambalajları; Kefir (1000ml), Ayran (1000ml – 300ml), Süzme Yoğurt (900g), Kova Yoğurt (2000g) ve Efsane Yoğurt (750g) ürün seçenekleriyle, Otizm Farkındalık Ayı olarak kabul edilen nisan ayı boyunca market raflarında tüketicilerle buluşacak. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ