Ege’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri

Uluslararası bir gün olan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, kadınların insan hakları temelinde sosyal, siyasi ve ekonomi başarıları kutlanıyor.

04.03.2022
146
Ege’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri
REKLAM ALANI

Uluslararası bir gün olan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, kadınların insan hakları temelinde sosyal, siyasi ve ekonomi başarıları kutlanıyor. Ege Üniversitesi (EÜ) yalnızca eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetleri ile değil; yürüttüğü toplumsal faaliyetlerle de Türkiye’deki öncü üniversite statüsünü güçlendiriyor. EÜ’nün bilgi ve birikimini toplumla buluşturan EÜ Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM), Dünya Kadınlar Günü kapsamda EÜ Edebiyat Fakültesi ve İzmir Olgunlaşma Enstitüsü iş birliği ile çeşitli etkinlikler düzenliyor.

 

ARA REKLAM ALANI

“Anadolu Destanı, Türk Kadın Kıyafetleri Defilesi”

EÜ Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında EÜ Sürekli Eğitim Merkezi, EÜ Edebiyat Fakültesi ve İzmir Olgunlaşma Enstitüsü iş birliğiyle “Anadolu Destanı, Türk Kadın Kıyafetleri Defilesi” düzenlenecek. 10 Mart Perşembe günü saat 15.00’te başlayacak olan defilede Türk kültürünün Anadolu’daki moda mirası sergilenecek. Egelilere tarihi bir yolculuk yaşatmayı ve Anadolu’nun kültürel mirasını kuşaklara aktarmayı hedefleyen defile, geçmiş ve gelecek nesilleri buluştururken, Anadolu’nun unutulan motifleri ve desenlerini de gün yüzüne çıkaracak.

 

“Atatürk, Cumhuriyet ve Kadın” Konferansı

EÜ Sürekli Eğitim Merkezi ve EÜ Edebiyat Fakültesi ortaklığında “Atatürk, Cumhuriyet ve Kadın” konferansı düzenlenecek. EÜ Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü Öğretim Görevlisi Zeynep Türkyılmaz tarafından verilecek olan konferans, 10 Mart Perşembe günü EÜ Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek. Öğr. Gör. Türkyılmaz, Atatürk’ün kadınlara verdiği değer ve Cumhuriyet’in kadınlar için sağladığı hakların anlam ve önemini aktarmak amacıyla Egeli gençlerle bir araya gelecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ