Çocuklar, Tivibu ile evde robotik kodlamayı öğrendiler

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu ve en popüler kanalları arasında yer alan Da Vinci TV, tasarım odaklı düşünce ile geleceğin teknolojilerini üreten çocukların yetişmesine destek vermek için “VR ile evde Robotik ve Kodlama Atölyesi” düzenledi.

10.11.2021
380
Çocuklar, Tivibu ile evde robotik kodlamayı öğrendiler

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu ve en popüler kanalları arasında yer alan Da Vinci TV, tasarım odaklı düşünce ile geleceğin teknolojilerini üreten çocukların yetişmesine destek vermek için “VR ile evde Robotik ve Kodlama Atölyesi” düzenledi. Çocuklar uzaktan katıldıkları atölyede, VEXRobotics’in yeni yazılımı #VEXCode VR ile evde robot olmadan uzaktan robotik kodlamayı ve VR teknolojisini öğrendiler. 

 

ARA REKLAM ALANI

Robotların bilgisayar bilimini (CS) gerçek dünyadaki uygulamalarla hayata geçirdiğini ve çocukları öğrenmeye motive ettiğini hepimiz biliyoruz. Artık STEM öğrenimi, fiziksel VEX robotlarına erişimi olmayan öğrenciler için de evde devam ediyor. Yeni nesil öğrenenler yaratılmasına öncülük eden Türk Telekom Tivibu ve Da Vinci TV’nin uzun yıllara dayanan güçlü iş birliği ile düzenlenen robotik ve kodlama eğitimlerinde, çocukların ilgi çekici deneyimlerle kendilerini yeni dünyaya daha donanımlı olarak hazırlanmaları hedefleniyor.

 

Türk Telekom Tivibu 126. Kanal’da yayınlanan Da Vinci TV ile düzenlenen robotik ve kodlama atölyelerinde her yaştan öğrenciye Scratch Blocks tarafından desteklenen blok tabanlı bir kodlama ortamı kullanarak çocukların sanal bir robotu evlerinde uzaktan eğitimle kodlamaları öğretiliyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ