Bu Kış Kombi Bakımına Erken Başladık

Havaların soğuması ile beraber kış hazırlıkları başladı.

08.12.2021
375
Bu Kış Kombi Bakımına Erken Başladık

Havaların soğuması ile beraber kış hazırlıkları başladı. Armut.com’un verilerine göre; kış hazırlıkları kapsamında kombi bakımı ve tamiri hizmetlerinde büyük artış yaşandı.

Soğukların ülkemize gelmesi ile birlikte kış hazırlıkları da başladı. Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu Armut.com; kış hazırlıkları kapsamında yoğun talep gören kombi bakımı ve tamiri hizmetlerini inceledi. Verilere göre, kış hazırlıklarına başlayanlar kombi bakımlarına geçtiğimiz seneye oranla bir ay daha erken başladı. Mevsim trendinin kendini bu sene daha erkenden göstermesi ile beraber; 2020 yılında Eylül ayında artışa geçip Kasım ayında zirve noktasına ulaşan talepler bu sene Ağustos ayında başlayıp Ekim ayında en üst seviyeye ulaştı. Aynı mevsimsel trend kombi montaj servislerinde de yaşandı. Bu talep artışı daha çok eski kombisini yenisiyle değiştirmek isteyenlerde ortaya çıktı.

ARA REKLAM ALANI

Kombi bakımının yanı sıra kombi tamiri hizmetleri de Eylül ayı ile beraber artış yaşadı. Önceki iki ay ortalamasının yüzde 51 üstüne çıkarak rekor seviyelere ulaşan talepler, Kasım ayının 3. haftasında yüzde 38 artması dikkat çekti. 2021 sonbaharında ise geçen seneye göre yüzde 34 daha fazla kombi tamiri talebi geldi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ