Bisiklet Akademisi’nden çıkan yetenekler!

Yol şampiyonasından dereceyle döndüler!   Lüleburgaz Belediyesi’nin Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’nde (LYBA) eğitimlerini alan Lüleburgazlı genç bisiklet sporcuları, Alanya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası 1’inci Etap Hasan Terzi Bisiklet Puanlı Yol Yarışları’nda Kriteryum ve yol yarış kategorilerinden dereceyle döndüler.

04.02.2022
70
Bisiklet Akademisi’nden çıkan yetenekler!
REKLAM ALANI

Yol şampiyonasından dereceyle döndüler!

 

ARA REKLAM ALANI

Lüleburgaz Belediyesi’nin Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’nde (LYBA) eğitimlerini alan Lüleburgazlı genç bisiklet sporcuları, Alanya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası 1’inci Etap Hasan Terzi Bisiklet Puanlı Yol Yarışları’nda Kriteryum ve yol yarış kategorilerinden dereceyle döndüler.

 

Lüleburgaz Belediyesi’nin dünyada sayılı örnekleri olan ve Türkiye’de eşi benzeri olmayan LYBA, meyvelerini vermeye başladı. Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Alanya’da düzenlenen ve oldukça prestijli bir şampiyona olan Türkiye Şampiyonası 1'inci Etap Hasan Terzi Bisiklet Puanlı Yol Yarışları nefes kesti. Yarışlarda U-15 ve Elit Erkekler kategorilerinde yer alan Lüleburgaz Bisiklet Motosiklet Gençlik Spor Kulübü Derneği üyesi Lüleburgazlı sporcular da dereceye girerek kente haklı gurur yaşattılar.

 

Şampiyonaya katılım yüksek oldu

 

Şampiyonaya katılım yüksek olurken Lüleburgazlı sporcular U-15 kategorisinde 67, Elit Erkekler kategorisinde ise 127 sporcuyla yarıştı. U-15 kategorisinde Enes Çetin kriteryum yarışlarında 2’inci,  yol yarışında 4’üncü oldu. Sinem Keskin yol yarışında 3’üncü, kriteryum yarışında 4’üncü olurken Muhammed Umut Demircan kriteryum yarışında 8’inci oldu. Ege Ersoy da yol yarışında 17. oldu. Bununla birlikte 127 sporcunun yer aldığı Elit Erkekler kategorisinde Berke Abacı 22’nci olurken Görkem Ceylan bisikleti kırılmasına rağmen yarışı bırakmayarak 63’üncü oldu.

 

Milli takıma seçildiler

 

Gerçekleşen yarış sonrasında sevindiren bir gelişme de yaşandı. Lüleburgazlı sporcular Enes Çetin ve Sinem Keskin, Giresun’da gerçekleşecek milli takım kampına seçildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.