Başkan Demir : Provokatif Bir Saldırıdır

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, mecliste yaptığı konuşmada Onur Anıtı’na yapılan saldırıyı kınayarak, “Amacı, mutlaka birliğimizi, beraberliğimizi akamete uğratmaya yönelik provokatif bir saldırıdır.

09.02.2022
262
Başkan Demir : Provokatif Bir Saldırıdır

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, mecliste yaptığı konuşmada Onur Anıtı’na yapılan saldırıyı kınayarak, “Amacı, mutlaka birliğimizi, beraberliğimizi akamete uğratmaya yönelik provokatif bir saldırıdır. Samsun başta olmak üzere 85 milyonluk milletimiz, tüm siyasi partilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, gereken cevabı, tepkiyi göstermiştir” dedi.

Samsun Büyükşehir Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı 1. Birleşimi bugün yapıldı.  Gündem maddelerinin görüşüldüğü mecliste konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sözlerine Onur Anıtı’na yapılan çirkin saldırıyı bir kez daha kınayarak başladı. “Bu saldırıyı meclisimiz adına şiddetle ve nefretle kınıyoruz” diyen Başkan Demir, “Bu saldırı, yapılabilecek en hassas noktada ilk meclis başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasına yapılan bir saldırıdır. Bu konuda da en hassas olan şehrimizde yapılmıştır. 

ARA REKLAM ALANI

Dolayısıyla bir kere daha kınıyoruz. Amacı, mutlaka birliğimizi beraberliğimizi akamete uğratmaya yönelik provokatif bir saldırıdır. Samsun başta olmak üzere 85 milyonluk milletimiz, tüm siyasi partilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, gereken cevabı, tepkiyi göstermiştir” ifadelerini kullandı.

Samsun’un çok önemli ve güzel bir şehir olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Özellikle Bandırma Vapuru, Kuruluş Yolu başta olmak üzere diğer alanlarda da valiliğimizin öncülüğünde, emniyet teşkilatımızla ve belediye ekiplerimizle birlikte ilave neler yapılabileceğiyle ilgili tespit çalışmaları yapıyoruz. Milletvekillerimize, meclisimizdeki tüm siyasi parti temsilcilerine ve teşkilatlarının gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. 

Faalleri hemen yakalayıp adalete teslim eden emniyet güçlerimizi de tebrik ediyorum. Saldırganlar tutuklandı. Ama süreci hep birlikte takip edeceğiz” diye konuştu.

 

Konuşmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a ‘Geçmiş olsun’ dileklerinde bulunarak devam eden Başkan Demir, “CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’a da acil şifalar diliyorum. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanımıza da başsağlığı diliyoruz” dedi.

 

Yapılan yatırımlarda gelinen son durum ile ilgili meclis üyelerine bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kaldırılan parktek uygulamasına da değinerek şunları söyledi:

 

“Parktek konusunda firmanın belediyemiz ile sözleşmesi bitti. Yaptığımız inceleme neticesinde sistemin optimum olmadığı, işletmesinde ciddi sıkıntılar yaşandığını gördük. Ama bizim başka bir çalışmamız var. Çiftlik caddesinde bizim işlettiğimiz kısım hariç, tamamı uygulamadan kaldırıldı. Akıllı şehir uygulamaları kapsamında 100. Yıl Bulvarı, Atatürk Bulvarı, İsmet İnönü Bulvarı, Çağaloğlu ve diğer lokal caddelerde çalışmalarımız var. 

Parklanma konusunda da bununla entegre bir çalışma yapıyoruz. ASELSAN ile yapacağımız çalışma ile belli yerlerdeki parklanmaları düzenleyeceğiz. Ama bugünkü sistemle işletilmeyecek. Parktek makinelerini kaldırıp depoya alıyoruz. Firma çalışanlarını belediye bünyesine alacağımızla ilgili bir ifademiz olmadı. Bu zaten mümkün değil. Bizim şuan personel alımı noktasında ihtiyaç olmadıkça asla alım yapmıyoruz. Firma çalışanlarının mağdur olmaması için istihdam büromuza talimat verdim. Onlara iş bulma noktasında yardımcı olacağız.”

Şubaşı otoparkını mayıs ayında hizmete alacaklarını kaydeden Başkan Demir, “Tamamen kendimiz işleteceğiz. Çarşamba’daki otopark da mayısa kadar bitme noktasına gelecek. Havza’daki otopark ise bu yıl içinde bitecek. Bunların işletilmesini de ASELSAN ile birlikte entegre sistem üzerinde çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ