Anadolu Vakfı Değerli Öğretmenim Programı ile öğretmen ve idarecilerle buluşmaya devam ediyor

Anadolu Vakfı “Değerli Öğretmenim Programı” Mart ayı eğitimleri ile çevrim içi olarak devam ediyor.

03.03.2022
179
Anadolu Vakfı Değerli Öğretmenim Programı ile öğretmen ve idarecilerle buluşmaya devam ediyor
REKLAM ALANI

Anadolu Vakfı “Değerli Öğretmenim Programı” Mart ayı eğitimleri ile çevrim içi olarak devam ediyor. Tüm Türkiye’ye açık olan projenin Mart programı 1 Mart’taki “Erasmus Ka1 Ka2 Proje Yazma” eğitiminin ikinci oturumu ile başladı.  

 

ARA REKLAM ALANI

Anadolu Vakfı’nın, sürekli geliştirilen konuları ve güçlü eğitmen kadrosu ile hem gençlerin hem de öğretmenlerin geleceğine katkı sağladığı eğitim ve seminer programı ‘Değerli Öğretmenim’ Mart eğitimleri ile devam ediyor. Mart ayı programı, “Erasmus Ka1 Ka2 Proje Yazma” eğitimi ile başladı. Beş oturumdan oluşan ve ilk oturumu 28 Şubat’ta gerçekleştirilen “Erasmus Ka1 Ka2 Proje Yazma” eğitiminin 1 Mart’taki ikinci oturumunda öğretmen ve idarecilerle bir araya gelindi. 

 

4 Mart’ta tamamlanan “Erasmus Ka1 Ka2 Proje Yazma” eğitiminin ardından program, 7 Mart’taki “Projelerde Takım Çalışması”, 9 Mart’taki “Sosyal Dahil Etme”, 15 Mart’taki “Dijital Dönüşüm” ve 17 Mart’taki “Eğitimlerde Yaratıcı Uygulamalar” eğitimleri ile devam edecek. 21 Mart’ta “Anadolu'dan Yarınlara Sürdürebilirlik”, 23 Mart’ta “Sınav Kaygısı Yönetme” 29 Mart’ta “İnovasyon Mühendisliği” ve 31 Mart’ta “Sosyal Girişimcilik” eğitimleri verilecek. 

 

2013 yılından bu yana 188 binin üzerinde  öğretmene ulaştı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda hazırlanan Anadolu Vakfı ‘Değerli Öğretmenim Programı’, gelecek nesillere eğitim ile dokunmayı ve ülkemizdeki yeteneklerin gelişimine destek olmayı amaçlıyor. Tüm Türkiye’deki öğretmen ve idarecilerin yanı sıra öğrencilerin de yetkinliklerinin geliştirilmesini amaçlayan program kapsamındaki eğitimlerle 55 ilde eğitimci ve gençlerin hayatına değer katıldı. Eğitim programları Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerin yanı sıra eğitim alanında görev yapan yönetici ve okul idare ekiplerine de açık. 2013 yılından bu yana188 binin üzerindeöğretmene ulaşan program, toplumu geleceğe taşıyacak değerli öğretmenlerin; sürekli değişen dünya ve koşullar karşısında fark yaratabilen, araştıran, sorgulayan profesyoneller olarak bilgi, beceri ve yetkinliklerini arttırmayı hedefliyor.

 

Üç modülden oluşan programla eğitimcilerin kişisel gelişimine katkıda bulunuyor 

Anadolu Vakfı’nın Değerli Öğretmenim Programı, “Kendini Geliştir”, “İşini Geliştir” ve “Öğrencini Geliştir” adlı üç ayrı modülden oluşuyor. Kendini Geliştir modülünde; iletişim dilinin ve şeklinin yeniden tasarlanmasına destek olunuyor, olaylara dışarıdan bakma, motivasyon, dayanıklılık, esneklik, ikna etme, stres yönetimi, etkin iletişim becerilerini artırmaya yönelik yaklaşımlara yer veriliyor. İşini Geliştir modülünde; iş dünyasının öncelikleri gözetilerek değişen dünya koşullarına uyum sağlayacak uygulamaların hayata geçirilmesine destek olmak hedefleniyor. Problemleri çözme, farkındalık ile güçlü ilişkiler inşa ederek büyük resmi görme, yaratıcı düşünme ve sonuç odaklı olma konularına değiniliyor. Öğrencilerini Geliştir modülünde; dijitalleşen dünyada farklı bakış açıları ile düşünmenin yöntemleri anlatılıyor. Vizyoner bakış açısı ile yönetim yetkinlikleri geliştiriliyor, girişimcilik ekosistemi eğitimleri ile geleceğe dokunuluyor. Öğrencilere koçluk yapma, kaygılarını yönetme, geri bildirim verme, kuşaklarını anlama, takım olma, sürdürebilirlik, çeşitlilik ve dahil etme gibi konuda eğitimler veriliyor. Değerli Öğretmenim projesi kapsamında verilen eğitimler, İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği ile uzaktan erişim aracı olan Zoom uygulaması üzerinden devam ediyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ