Anadolu Hayat Emeklilik’in Aktif Büyüklüğü 40 Milyar TL’yi Aştı

Anadolu Hayat Emeklilik, 2021 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı.

03.11.2021
419
Anadolu Hayat Emeklilik’in Aktif Büyüklüğü 40 Milyar TL’yi Aştı

Anadolu Hayat Emeklilik, 2021 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Gönüllü bireysel emeklilik ve otomatik katılım fon büyüklüğü toplamında özel emeklilik şirketleri arasındaki sektör liderliğini sürdüren şirket, geçen yılın aynı dönemine göre aktif büyüklüğünü yaklaşık yüzde 20 oranında artırdı. 

 

ARA REKLAM ALANI

Anadolu Hayat Emeklilik, 2021 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Tüm dünyada salgının etkilerinin devam ettiği yılın ilk dokuz aylık döneminde hem sektör hem de şirket olarak büyümeyi sürdürdüklerini açıklayan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, 2021 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede; “Aktif büyüklüğümüz 40,2 milyar TL, özkaynaklarımız 1,6 milyar TL seviyesine ulaştı. Net kârımız da 421 milyon TL düzeyinde gerçekleşti. Gönüllü bireysel emeklilik ve otomatik katılım toplamından oluşan Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) fon büyüklüğümüzü yıl başına göre yüzde 10 oranında artırarak özel emeklilik şirketleri arasındaki lider konumumuzu sürdürdük. 4 milyar TL seviyesindeki sigortalı varlıkları ile hayat sigortaları sektöründeki lider pozisyonunu devam ettiren Anadolu Hayat Emeklilik, güncel verilere göre aktif büyüklüğü ve özsermaye kategorilerinde de özel şirketler arasında ilk sırada bulunuyor” diye konuştu.

“Yılın ilk dokuz aylık döneminde müşteri sayımız 450 bin kişi arttı”

Dijital kanalları, kurumsal internet sitesi, AHE Mobil ve AHE Online üzerinden satışını sürdürdükleri hayat sigortası ve bireysel emeklilik ürünlerini Türkiye İş Bankası mobil bankacılık uygulaması İşCep üzerinden de online satışa açtıklarını belirten Ertürk, “Ürünlerimizin hem müşterilerimiz hem de müşteri adayları ile buluşmasını sağladık. Ayrıca bu dönemde portföyümüze iki yeni fon ekleyerek, Sürdürülebilirlik Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu ve Teknoloji Sektörü Hisse Senedi Emeklilik Yatırım Fonu’nu müşterilerimizin beğenisine sunduk. Yılın ilk dokuz aylık döneminde müşteri sayımız 450 bin kişi arttı. Haziran ayında yürürlüğe giren ve 18 yaşından küçüklerin BES’e dahil edilebilmesini mümkün kılan yasal düzenleme sonrasında sektörümüzde oluşan yeni pazarın da lideri olduk. Çocuklarının geleceğini düşünen ebeveynleri, erken yaşta birikim yapmaya yönlendirmekte önemli bir katkı sağlayacak olan ‘Çocuğum için BES’ ürünümüzün ilgiyle karşılanmasından mutluluk duyuyoruz. Sektörün sıcak gündeminde yer alan yeni düzenlemelerin hayata geçirilmesiyle birlikte sektörümüzün, sahip olduğu potansiyel doğrultusunda büyümeye devam edeceğini öngörüyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ