Amgen Türkiye ve Gensenta çalışanları Make-A-Wish Türkiye ile çocukların dilekleri için koştu

“Kurumsal Vatandaşlık” çalışmaları doğrultusunda gönüllü çalışanları ile birçok projede yer alan Amgen Türkiye ve Gensenta, bu kez hayati risk taşıyan hastalıklarla mücadele eden çocukların dileklerini yerine getirmeye odaklandı.

11.11.2021
437
Amgen Türkiye ve Gensenta çalışanları Make-A-Wish Türkiye ile çocukların dilekleri için koştu

“Kurumsal Vatandaşlık” çalışmaları doğrultusunda gönüllü çalışanları ile birçok projede yer alan Amgen Türkiye ve Gensenta, bu kez hayati risk taşıyan hastalıklarla mücadele eden çocukların dileklerini yerine getirmeye odaklandı. Amgen Türkiye ve Gensenta,  43. İstanbul Maratonu’nda Bir Dilek Tut Derneği / Make-A-Wish Türkiye için koşarak, toplanan bağışlarla daha çok çocuğun hayaline kavuşması için destek verdi.

Biyoteknoloji şirketi Amgen Türkiye ve Gensenta “Gönlü Sorumluları” “Kurumsal Vatandaşlık – Toplum” çalışmaları kapsamında bu kez hayati risk taşıyan hastalıklarla mücadele eden çocuklar için harekete geçti. Amgen Türkiye, 7 Kasım 2021 tarihinde düzenlenen N Kolay 43. İstanbul Maratonu’nda riskli hastalıklarla mücadele eden çocukların dileklerini yerine getirme hedefi ile Bir Dilek Tut (Make-A-Wish Türkiye) Derneği ‘’Hayata Bağlayan Dilekler’’ için koştu. Maratonda “Bir Dilek Tut” koşucusu olarak; toplanan bağışlarla daha çok çocuğun hayaline kavuşması için verilen desteğe katkıda bulunan 8 Amgen ve Gensenta çalışanı, destek kampanyasını Kasım sonuna kadar devam ettirebilecek.

ARA REKLAM ALANI

 

Amgen Türkiye ve Gensenta olarak “Kurumsal Vatandaşlık” anlayışı doğrultusunda çalışanları ile birlikte birçok projede yer aldıklarını belirten Amgen Türkiye ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman, “Bir Dilek Tut Derneği ile birlikte çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirme hedefiyle yola çıktık. Onları mutlu edecek deneyimler yaşatmak, moral vermek ve iyileşmeleri yolunda umut olmak bizler için çok önemli” diye konuştu. 

Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish Türkiye), 3-18 yaş aralığındaki hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden çocukların imkansız gördükleri hayallerini gerçekleştiriyor, onlara anlamlı ve eşsiz deneyimler yaşatıyor. Bu deneyimler çocukların iyileşmelerinde 72 (doktorlardan alınan geri dönüş) katkı sağlıyor. Uzmanlar, yüksek moral ve umudun, çocukların iyileşme sürecine en büyük destek olduğuna dikkat çekiyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ