Alternatif Bank'ın Yeni Genel Müdürü Ozan Kırmızı Oldu  

Alternatif Bank’ın Yeni Genel Müdürü Ozan Kırmızı Oldu   Alternatif Bank Genel Müdürlüğü görevine bireysel bankacılık alanında sektörde önemli dönüşüm çalışmalarına liderlik eden Ozan Kırmızı atandı.

25.10.2023
127
Alternatif Bank'ın Yeni Genel Müdürü Ozan Kırmızı Oldu   

Alternatif Bank’ın Yeni Genel Müdürü Ozan Kırmızı Oldu

 

ARA REKLAM ALANI

Alternatif Bank Genel Müdürlüğü görevine bireysel bankacılık alanında sektörde önemli dönüşüm çalışmalarına liderlik eden Ozan Kırmızı atandı. Atama hakkında görüşlerini paylaşan Yönetim Kurulu Başkanı Omar Alfardan “Ozan Kırmızı liderliğinde, Bankamızı geleceğe taşıyacak yeni bir gelişim dönemine başlıyoruz” dedi.

 

Basiretli ve Danışman bankacılık anlayışıyla 30 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren Alternatif Bank’ta yeni bir dönem başlıyor. Alternatif Bank Yönetim Kurulu, Ozan Kırmızı’nın Bankanın yeni Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandığını açıkladı. Ozan Kırmızı’nın atama kararı, BDDK onayının ardından Kasım ayında yürürlüğe girecek.

 

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Kırmızı, Finans ve Muhasebe alanındaki yüksek lisans derecesini Macquarie Üniversitesi’nden aldı ve son olarak Stanford Üniversitesi’nde liderlik programını tamamladı. 2006’da katıldığı ING Türkiye’deki kariyeri boyunca dijital ve bireysel bankacılık alanında çeşitli yönetsel roller üstlenen Kırmızı, sektöre örnek teşkil eden yenilikçi pek çok dijital hizmet ve uygulamanın hayata geçirilmesine liderlik etti. Ozan Kırmızı 2020’den bu yana ING Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı ve ING Yatırım Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlenmekteydi.

 

Alternatif Bank Yönetim Kurulu Başkanı ve Commercial Bank Murahhas Azası Omar Alfardan atama hakkında şu mesajları paylaştı: “Alternatif Bank olarak Basiretli ve Danışman bankacılık yaklaşımımızla bugüne kadar önemli dönüşümleri başarıyla hayata geçirdik. Şimdi ise Sayın Ozan Kırmızı’nın liderliğinde Alternatif Bank’ı konvansiyonel ve dijital bankacılık alanında geleceğe taşıyacak yeni bir gelişim dönemine başlayacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sağlam temellerimiz ve güçlü kurumsal yönetim yapımızın başarıya ulaşmamızı kolaylaştıracağına inanıyorum. Her fırsatta dile getirdiğimiz üzere, Türkiye’nin potansiyeline ve güçlü bankacılık sektörüne güveniyoruz. Bu doğrultuda Alternatif Bank’a sunduğumuz desteğe kesintisiz şekilde devam edeceğiz.” 

 

Alternatif Bank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Commercial Bank Grup CEO’su Joseph Abraham ise konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Alternatif Bank grubumuzun uluslararası alandaki en büyük iştiraki olarak bizim için kritik bir öneme sahip. Sayın Kırmızı’nın dijital bankacılık alanındaki deneyimi ile yeni dönemde Alternatif Bank’ın verimli ve etkin bir büyüme stratejisi izleyeceğine ve de grubumuz içindeki katkısının artacağına inanıyorum.” 

 

Ozan Kırmızı: “Fark yaratan bir deneyim sunacağız.”

Alternatif Bank’ın güçlü bir kurumsal yönetim anlayışı olduğuna değinen Ozan Kırmızı ise “Alternatif Bank gibi önemli dönüşümleri başarıyla gerçekleştirmiş, köklü ve dinamik bir kuruma liderlik edecek olmaktan heyecan ve gurur duyuyorum. Hissedarımız ve Yönetim Kurulumuzun desteği ve de yetkin çalışanlarımızın gücüyle müşterilerimize fark yaratan bir deneyim sunacağız. Ekip olarak yazacağımız yeni başarı hikayeleri ile ülkemiz ekonomisine ve tüm paydaşlarımıza değer yaratmaya devam edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ