Alevi vatandaşlar için Bergama’da geniş katılımlı toplantı

Alevi vatandaşlar için Bergama’da geniş katılımlı toplantı   Bergama'da bulunan Alevi vatandaşların yaşadığı sorunların tespit edilmesi ve taleplerin alınması amacıyla geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi.

01.03.2022
62
Alevi vatandaşlar için Bergama’da geniş katılımlı toplantı
REKLAM ALANI

Alevi vatandaşlar için Bergama’da geniş katılımlı toplantı

 

ARA REKLAM ALANI

Bergama'da bulunan Alevi vatandaşların yaşadığı sorunların tespit edilmesi ve taleplerin alınması amacıyla geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi.

 

Belediyenin Kleopatra Ilıca Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıya İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, İzmir İl Dernekler Müdürü Turgay Esen, cemevlerinin başkanları, dedeleri, muhtarlar ve protokol üyeleri katıldı.

 

BAŞKAN KOŞTU, "ALEVİ KARDEŞLERİMİZİN YAŞADIĞI SIKINTILARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Geniş katılımlı olarak yapılan toplantı ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Alevi kardeşlerimizin yaşadıkları sıkıntı, sorun ve önerilerini toplantıda tek tek not aldık. Belediyemiz imkanları ölçüsünde yapabileceğimiz herşeyin en iyisini Alevi hemşehrilerimiz için yapacağız. Yaşadıkları sıkıntıların takipçisi olacağız" dedi.

 

TOPLANTIYA KATILAN MUHTARLAR, CEMEVLERİ, DERNEK BAŞKANLARI VE DEDELERİ

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Bergama Şubesi, Bergama Cemevi Derneği, Fevzipaşa Cemevi Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Ege Tahtacı Kültür Eğitim Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği Bergama Şubesi, Çepni Aleviler ve Seyyit Süleyman Derneği, Tepeköy, Yalnızev, Sarıdere, Demircidere, Kapıkaya, Yerlitahtacı, Pınarköy ve Gültepe Mahalleleri Cemevleri’nin Başkan, Muhtar ve Dedeleri.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.