AKLease’den ECOLease ile çevreci projelere 1 milyar TL finansman

AKLease, geçen yıl sunduğu çevreci finansman modeli ECOLease ile yenilenebilir enerjiye yatırım yapan, enerji ve kaynak verimliliği sağlayan yatırımlara 1 milyar TL’yi aşan finansman sağladı.

01.03.2022
97
AKLease’den ECOLease ile çevreci projelere 1 milyar TL finansman
REKLAM ALANI

AKLease, geçen yıl sunduğu çevreci finansman modeli ECOLease ile yenilenebilir enerjiye yatırım yapan, enerji ve kaynak verimliliği sağlayan yatırımlara 1 milyar TLyi aşan finansman sağladı. Şirketin hedefi ise 2030 yılına kadar ECOLeasein toplam kredi portföyündeki payını yüzde 100e çıkarmak. 

 

ARA REKLAM ALANI

Kurulduğu günden bu yana banka dışı finans sektöründe öncü ve lider konumunu sürdüren AKLease, Türkiye’nin geleceğinde ve kalkınmasında büyük rol oynayan yatırımları yenilikçi ürün ve çözümleriyle desteklemeye devam ediyor. AKLease, Türkiye’de leasing sektörünün ilk ve tek sürdürülebilirlik ürünü olan ECOLease ile yenilenebilir enerji, kaynak ve enerji verimliliği sağlayan projelere toplam 1 milyar TL’yi aşan finansman sağladı. 

 

Çevresel ve sosyal risk anlayışı çerçevesinde, sürdürülebilir değer yaratmaya yönelik faaliyetleri kapsamında ECOLease’i sektörle tanıştırdıklarını hatırlatan AKLease Genel Müdürü Çetin Düz, bu alanda çok kısa sürede ciddi bir büyüklüğe ulaştıklarını söyledi.   

 

2021 sonu itibariyle portföylerindeki yenilenebilir enerji oranının yüzde 18’lere ulaştığının altını çizen Düz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Geçen yıl lanse ettiğimiz ECOLease ile enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanındaki projelere toplamda 1 milyar TL’yi aşan finansman sağladık. Bu projelerden üretilen enerji ile toplamda 70 bin konutun yıllık elektrik ihtiyacı ve yaklaşık 2 milyona yakın ağacın yıllık karbon tutumu kadar doğaya fayda sağladık. Bu yıl bunu daha da ileriye taşıyarak ECOLease’in toplam kredi portföyümüzdeki payını 2025’e kadar yüzde 60’a, 2030’a kadar ise yüzde 100’e çıkarmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilir bir dünya hedefiyle faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.