2021’de fal yorumları yeni bir rekora imza attı

Tam 500 milyon kahve falı yorumlandı   İlk ve tek süper eğlence uygulaması olarak bu zamana kadar 32 farklı ülkede çeşitli kategorilerde ilk 10 uygulama arasında yer alarak fark yaratan Kaave, 2021’i tam 500 milyon kahve yorumlayarak tamamladı.

12.02.2022
344
2021’de fal yorumları yeni bir rekora imza attı

Tam 500 milyon kahve falı yorumlandı

 

ARA REKLAM ALANI

İlk ve tek süper eğlence uygulaması olarak bu zamana kadar 32 farklı ülkede çeşitli kategorilerde ilk 10 uygulama arasında yer alarak fark yaratan Kaave, 2021’i tam 500 milyon kahve yorumlayarak tamamladı. Bugüne kadar 55 milyondan fazla kez indirilen ve 2 milyar yorum yapan süper eğlence uygulaması Kaave, geçtiğimiz yıl Türkiye, Orta Doğu ülkeleri, Amerika, Almanya ve Hollanda’lı kullanıcıların ilk tercihi oldu. Kişiselleştirilmiş fal oranını 2020'ye göre 2 kat arttırdı. 2021'de e-ticarette 8 kat büyüyen ve kullanıcılarına birçok platformdan ulaşan uygulama, özellikle kış aylarında kullanıcılarının keyfini ikiye katladı.

 

100’den fazla ülkede aylık 5,5 milyon aktif kullanıcı ile yoluna devam eden süper eğlence uygulaması Kaave,  10 yıldan kısa bir sürede 55 milyondan fazla kez indirilerek  6 dilde 2 milyar fal gönderimini aştı. Girişimcilik serüvenine 10 yıl önce başlayan ve her geçen gün büyümeye devam eden Kaave, 2021’de de başarısını taçlandırarak tam 500 milyon kahve falı yorumladı. 

 

Kişiselleştirilmiş fallar geçen yıla göre 2 kat arttı

Sürekli kendini güncelleyerek hem global hem de iç pazarda daha da fazla kullanıcıya ulaşan Kaave’nin kurucu ortağı Selin Sağol Sade, kişiselleştirilmiş fal oranının 2020'ye göre 2 kat arttığını, Kaave uygulamasına yoğun bir ilgi gösterildiğini vurguladı. “Pandeminin gölgesinde geçen 2021 yılında da kahve severlerin eğlenceli anlarına ortak olduk. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin zorlukları dışında mevsimsel değişiklikler, stres, çalışma yoğunluğumuz da günlük hayatımızda önemli bir yer tuttu. Geçtiğimiz yıl da eğlenceli vakit geçirilmesine katkı sağlayan süper eğlence uygulamamız Kaave, günlük hayat koşuşturmasına kısa bir mola olarak, kullanıcılarımızın enerjisini yükseltmeye yardımcı oldu. 2021 yılında 500 milyon kahveseverin falını yorumladık. Keyifsizlik, depresyon, motivasyon kaybı ve sinirlilik gibi ruh hali sorunlarının öne çıktığı kış aylarında uygulamamız daha çok tercih edildi.” 

 

Online satış platformlarına dahil oldu ve e-ticarette 8 kat büyüdü.

Süper eğlence uygulaması Kaave’nin geçtiğimiz yıl e-ticarete başladığından bu yana 8 kat büyüdüğünü kaydeden Selin Sağol Sade; Pepsi, Fritolay ve Gourmeturca kampanyalarının yanı sıra online satış kanallarıyla işbirliği kapsamında kullanıcılarına birçok farklı online platformdan ulaştıklarını söyledi: “Falcı Bacı konseptli fincan takımımız sosyal medya ve e-ticaret sitelerinde 1 milyonun üstünde kullanıcımız tarafından ilgi gördü. Burçlara özel altın kaplama kolye tasarımımızı da kullanıcılarımızın beğenisine sunduk, henüz çok yeni olmasına rağmen şimdiden kullanıcılarımızın ilgisini çekmeyi başardık.” Sağol Sade, 2021 yılı sonunda yayına çıkan Tasteful Fortune ve Falcı Bacı Diyor ki blogları ile de ülkemizde ve dünyadaki kullanıcılarına binlerce bilgilendirme yapıldığını aktardı.  

 

Her ülkeden ve kültürden kullanıcılar keyifli zaman geçirdi 

Türkiye başta olmak üzere Orta Doğu ülkeleri, Amerika, Almanya ve Hollanda’da kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulama olduklarına da dikkat çeken Selin Sağol Sade, “2021 yılındaki öncelikli hedefimiz Kaave’yi her ülkeden ve kültürden kullanıcı ile bağlantı kurabilen, kullanıcıların günün her saati keyifli zaman geçirebileceği bir süper eğlence uygulaması haline getirmekti. Bunu başardık. 2022 hedefimiz ise Ortadoğu’nun ardından Avrupa ve Amerika’da uygulamamızın bilinirliğini artırmaya odaklanmak. Bu amaçla her geçen gün süper mobil uygulamamıza yeni özellikler eklemeye devam ediyoruz. Yeni pazarlarla birlikte uygulamamızı 2 kat büyüterek 100 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YAZAR BİLGİSİ