19 Mayıslarda Güneş Bizimle Doğar

Her bahar İzmir’de bademler, erikler çiçek açtığında Şubemizde de başka bir mutluluk başka bir coşkunun rüzgârı esmeye başlar.

19.05.2022
45
19 Mayıslarda Güneş Bizimle Doğar
REKLAM ALANI

Her bahar İzmir’de bademler, erikler çiçek açtığında Şubemizde de başka bir mutluluk başka bir coşkunun rüzgârı esmeye başlar. Özlemle beklenen, üniversiteli gençlerimizin bin bir emekle, çalışmayla hazırladığı “ŞİİR ve MÜZİK” dinletisinin rüzgârıdır bu. Sanat Projesinde her yıl apayrı temalarla hazırladıkları gecelerde yüreklerimizin telini titretirler dizelerle, ezgilerle… Sözün büyüsü, ezgilerin coşkusu birbirine karışır. İzleyenler, gece boyunca rengârenk duygu selinde çırpınır durur.

Bu yılki temamız Atatürk ve 19 Mayıs’tı.

ARA REKLAM ALANI

 

Kuruluşun ve kurtuluşun kenti İzmir’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını, Milli Mücadele meşalesinin yakılışının 103. yılını Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde kutladık. Sahnede rengârenk giysiler içindeki kızlarımız, fidan gibi delikanlılarımız Atatürk’ün sevdiği türküleri söylerken kimi zaman hüzünlendik, kimi zaman coştuk. Kuvayı Milliye’ nin adsız neferleri adına Ege’nin zeybekleri diz vurdukça coştuk.

 

“Güneşin sofrasındayız, dostların arasındayız.” Dizesiyle dost kucaklaşmaları yaşadık yalnız geçen iki yıla inat.

 

Saz söze, söz ezgiye, ezgi alkışa karıştı.

 

Gençlerimizin sahnedeki dimdik onurlu duruşları, özgüvenli davranışları umutlarımızı yeşertti, geleceğe güvenle bakmamızı sağladı.

 

Onlar, yaşadıklarından aldıkları derslerle bizlere de çok şey öğrettiler bu yaşta

 

Hepimizin; tüm değerlerimize sımsıkı sarılmamızın ne denli önemli olduğunu hatırlattılar, hem de defalarca. Onurlandık gururlandık onlarla. Bu ülkeyi seven herkesin, aynı oranda sorumlu olduğumuz gerçeğini haykırdılar.

 

“Sevgimizle, bilgimizle ulusumuzun hizmetindeyiz.” diyerek bizleri çok mutlu ettiler.

 

Mustafa Kemal ateşini bir daha, bir daha yakan gençlerimizi, bu geceyi bize yaşattıkları için kutluyor ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.