Yeni Çağın Zayıflama Yöntemi Coolsculpting | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Yeni Çağın Zayıflama Yöntemi Coolsculpting

Yeni Çağın Zayıflama Yöntemi Coolsculpting

Yeni Çağın Zayıflama Yöntemi Coolsculpting

Son yıllarda birçok kişi tarafından tercih edilen ve yeni dönemin en pratik zayıflama yöntemlerinden biri olarak görülmeye başlanan coolsculpting, Türkçe telaffuzu ile soğuk lipoliz şeklinde adlandırılıyor. Tedavinin temelinde vücudun belirli bölgelerinde ki istenmeyen yağların dondurulması ve vücuttan atılması bulunuyor. Yani bu yöntem sayesinde esas olarak bölgesel incelme avantajı elde edilebiliyor. 

Bölgesel incelme, genellikle diyet programları ve egzersiz programları sonrasında vücuttan her ne kadar kilo uzaklaştırılmış olsa da bazı bölümlerde kalan yağların vücuttan atılması anlamına geliyor. Bu durum genellikle sırt, bel bölgesi, göbek, kalça, basenler ve baldırlar gibi noktalarda sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bu noktalardaki istenmeyen yağ hücrelerinin yok edilebilmesi ve uzaklaştırılması için coolsculpting yöntemi ile çok daha pratik bir çözüm elde edilebiliyor. 

Bu yöntem tamamen sağlık bakanlığı onaylı bir şekilde uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bir işlem aralığı oluşturuyor. İşlemlerin uygulanması sırasında analizler, bilgilendirme çalışmaları, kontrollü bir şekilde uygulama gerçekleştirilirken hiçbir cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulmuyor. Bu nedenle coolsculpting işlemi, çok daha acısız, ağrısız ve kolay bir işlem olarak her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. 

Coolsculpting Nasıl Çalışır Program Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemi tercih ederek bölgesel incelme elde etmek isteyen birçok kişinin aklına gelen ilk soru, coolsculpting nasıl çalışır oluyor. Bu sistemin çalışma mantığında deri altına nüfuz edecek bir şekilde işlem uygulanması ile yağ birikmiş noktalarda bu yağların parçalanması amaçlanır. Parçalanmış bu yağlar vücut tarafından işlenir, kullanılır ve sonrasında ölü yağ hücreleri haline geldiği için vücuttan uzaklaştırılır. 

Vücuttaki bu yağ hücrelerinin uzaklaştırılabilmesi için soğuk lipoliz gerçekleştirilmesi sonrasında belirle egzersiz tedavileri ve beslenme programlarına devam edilmesi gerekmektedir. Temel olarak coolsculpting nasıl çalışır sorusu konusunda yöntemin çok pratik ve hasta için çok konforlu bir sistem olduğu da belirtilebilir. Çünkü bu tip tedavilerde birçok kişinin en çok endişe duyduğu noktaların başında acı, ağrı ve yanma hissi gibi noktalar bulunmaktadır. Ancak soğuk lipoliz sayesinde bu tür istenmeyen noktalar en düşük seviyelere ulaşmaktadır. 

Tedavi sırasında hastaların kendini çok daha konforlu bir şekilde hissedebilmesi için coolsculpting nasıl çalışır sorusu için bazı konfor uygulamalarının bulunduğu da belirtilebilir. Örneğin, göbek bölgesinde bölgesel incelme elde edilmek istendiğinde, uygulama yapılmadan önce bu bölgede bir jel veya aplikatör gibi destek uygulamalar sağlanarak daha yüksek bir konfor elde edilir. Uygulama sırasında hedeflenen bölgede yağ dokunun kontrollü bir şekilde soğutulması sağlanır. 

Tüm bu işlem sırasında hastalar dergi okuyabilir, telefonu ile ilgilenebilir veya televizyon dahi izleyebilir. Hatta tedavi sırasında uykuya dalan ve dinlenmeyi tercih eden hastalar dahi bulunmaktadır. Ameliyatsız bir tedavi uygulanmak ile birlikte hastalar aktivitelerine hızlı bir şekilde dönüş sağlayabilir, spor randevusuna katılabilir veya mesai saatlerine yetişebilir.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir