Xiaomi Redmi Note 9 Pro Türkiye Fiyatı | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Türkiye Fiyatı

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Türkiye Fiyatı

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Türkiye Fiyatı

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Türkiye fiyatı için bekleyiş sona erdi ve resmi bir şekilde açıklandı. Fiyatın açıklanmasıyla birlikte cihaz da ülkemizde satışa sunuldu. Bilindiği üzere Çinli markalar arasında Xiaomi, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de son derece büyük bir ilgi görüyor. Markanın ülkemizdeki satış mağazalarında yaşanan büyük yoğunluk da bu durumu son derece açık ve net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Redmi olarak bilinen ve Xiaomi çatısı altında üretimlerine devam edilen akıllı telefonların özellikle Note serisinin oldukça başarılı olduğu ifade etmek gerekiyor. Geçtiğimiz yıl çıkarılan Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro modelleriyle ciddi bir sıçrama yapan markanın Redmi Note 9 Pro modeliyle yükselişine devam edeceği tahmin ediliyor.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Teknik Özellikleri

Qualcomm Snapdragon 720G işlemcisini bünyesinde bulunduran cihaz 4 GB RAM sayesinde performans konusunda beklentileri rahatlıkla karşılayabilecek. Android telefonlarda yaşanan takılma ve donma gibi sorunların Xiaomi tarafından çözüldüğüne de bu noktada vurgu yapmak gerekiyor.

4 GB RAM ile gelen modelinde 64 GB dahili depolama alanı bulunurken, aynı cihazın 128 GB dahili hafıza ve 6 GB RAM seçeneği de yer almaktadır. Fakat şuan için bu seçenek Türkiye’de satışa sunulmadı. Önümüzdeki günlerde 6 GB RAM seçeneğinin de ülkemize giriş yapacağı tahmin edilmektedir.

5020 mAh kapasitesinde bataryasıyla şarj konusunda da rakiplerine göz dağı vermeye devam eden Xiaomi’nin kamera noktasında da dikkat çekici seçimler yaptığını görüyoruz. Cihazın arkasında 64 MP, 8 MP ultra geniş açılı kamera, 5 MP makro kamera ve 2 MP derinlik sensörüne yer verilmektedir.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Türkiye Fiyatı Açıklandı

Ülkemizde oldukça iddialı bir şekilde satışa sunulan cihazın fiyatı 3299 TL olarak belirtiliyor. Fiyat performans noktasında ülkemizde satışa sunulan en başarılı cihazlar arasında yer almaktadır. Bu noktadan yola çıkarak kısa süre içerisinde ülkemizde cihazın satış rekorları dahi kırabileceği ifade edilmektedir. 128 GB ve 6 GB RAM seçeneği henüz ülkemizde satışa sunulmadığı için fiyat bilgisi de bulunmamaktadır.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir