Xiaomi Redmi K30 Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Xiaomi Redmi K30 Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi Redmi K30 Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi Redmi K30 Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin alt markası olarak faaliyet gösteren Redmi’nin yeni modeli Xiaomi Redmi K30 teknik detayları gün yüzüne çıktı. 5G teknolojisine sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çeken cihazın satışa sunulmasıyla birlikte büyük bir beğeni toplaması bekleniyor. Yeni K30 adı verilen modelin özellikle markanın Redmi Note 9 serisi ile büyük bir benzerlik taşıdığının altı çiziliyor.

Teknoloji dünyasını güncel olarak takip edenlerin çok daha iyi bileceği üzere Redmi Note 9 modeli tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça büyük bir ilgi gördü. Redmi Note 9 modeli henüz yeni bir model olsa da aynı seriye ait Redmi Note 8 modelinin yakaladığı satış grafiklerinin oldukça yüksek olduğu bilinmektedir.

Bütçe Dostu Xiaomi Redmi K30 5G

Cihazın Redmi Note serisi ile benzer şekilde bütçe dostu olacağının özellikle altı çiziliyor. Cihazın ortaya çıkan görüntülerinden de Redmi Note 9 ile büyük benzerlik taşıdığı görülmektedir. Telefonun arka tarafında üçlü kamera ünitesinin yer alacağını söyleyebiliriz. Bunlardan birincisi 48 MP, ikincisi 16 MP çözünürlüğe sahip olacak. Üçüncü kameranın teknik detayları ise henüz belirsizliğini koruyor.

Daha detaylı bir şekilde baktığımızda ise cihazın 164.15 x 75.75 x 8.99mm boyutunda ve 206g ağırlığında olduğu belirtiliyor. 6,57 inç büyüklüğündeki OLED teknolojisine sahip ekran 2400×1080 piksel çözünürlükle karşımıza çıkacak.

5G teknolojisine sahip en iyi akıllı telefonlar arasına girmesi beklenen cihazda yer alan diğer teknik detaylar;

  • 5G bağlantı teknolojisi
  • 8 GB RAM
  • 256 GB dahili hafıza
  • 2.6 GHz hıza sahip yonga seti
  • 4.420 mAh batarya kapasitesi
  • Ekran içi parmak izi sensörü
  • Hızlı şarj desteği
  • Yer çekimi sensörü
  • Yakınlık algılama sensörü

Henüz sızıntı olarak ortaya çıkan detaylar ve Xiaomi Redmi K30 modeliyle ilgili olarak marka tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki günlerde cihaz ile ilgili olarak merak edilen detayların çıkmaya başlayacağını ifade edebiliriz. Fiyat konusu için de henüz erken olsa da K30 modeli fiyatlarının Redmi Note serisi fiyatlarıyla paralellik göstereceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir