Xiaomi Mi Band 5 Teknik Özellikleri | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

Xiaomi Mi Band 5 Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi Band 5 Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi Band 5 Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi Band 5 modeli ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Teknolojinin yeni trendleri arasında yer alan giyilebilir teknolojik ürünler her geçen gün geliştirilmeye devam ediliyor. Apple ve Samsung gibi markaların akıllı saat ve bilekliklerinin piyasa fiyatlarının son derece yüksek olduğu herkes tarafından biliniyor. Tam da bu noktada Çinli markaların üretmiş oldukları ürünler ön plana çıkıyor. Dünya genelinde son derece yüksek satış rakamlarına ulaşması ve ürettiği cihazların kalitesiyle bilinen Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliği hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam etmektedir.

Xiaomi Mi Band 5 NFC Desteği İle Gelebilir

Net olmamakla birlikte Mi Band 5 modelinde NFC desteğinin sunulabileceği iddia ediliyor. İddialar doğru olsa bile NFC özelliğinin şuan için sadece Çin’de geçerli olacağını da unutmamak gerekiyor. Öte yandan NFC özelliğinin bu bileklik için değil Mi Smart Band 5 adı verilen bileklik için geçerli olacağını ifade eden kaynaklar da bulunuyor. Bizlere göre ise NFC özelliğinin her iki cihazda da bulunmaması için herhangi bir neden bulunmuyor.

NFC desteğinin haricinde bilekliğin Al desteğine sahip olacağı da dikkatlerden kaçmıyor. Amazon’un Alexa’sı ile uyumlu bir şekilde satışa sunulması durumunda tüm dikkatleri üzerine çekeceğini ifade edebiliriz. Bilindiği üzere Alexa 8 farklı dili algılayabilmektedir. 8 farklı dilin algılanabilmesi bilekliğin dünya genelinde büyük ilgi görmesini sağlayacaktır.

Bir önceki modeline göre Xiaomi Mi Band 5 modelinde ekran büyüklüğünün bir miktar artacağı düşünülüyor. Ayrıca önceki modellerde eleştirilerin geldiği çerçeve oranının da azaltılacağı ortaya çıkan detaylar arasında yer almaktadır. Henüz resmi bir tanıtım veya açıklama yapılmamış olmasa da Mi Band 5 ekran büyüklüğünün 1.2 inç olacağı belirtiliyor.

Mi Band 5 Türkiye Satışı Ne Zaman Başlayacak?

Yüksek ihtimal Mi Band 5 Haziran ayı içerisinde öncelikle Çin pazarında satışa sunulacak. Kısa bir süre sonra da Türkiye’nin de aralarında bulunduğu dünyanın birçok ülkesinde satışa sunulacaktır. Yaz bitmeden küresel satışlarının tam olarak başlatılacağı düşünülmektedir. Fiyatı hakkında her hangi bir yorumda bulunmak için ise henüz erken olduğu ifade ediliyor.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir