WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Kullanılır? | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya platformları günlük hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. İnsanlar gün içerisinde sürekli olarak sosyal medya hesaplarıyla yaşamlarını sürdürmektedirler. Bilindiği üzere yaşadığımız çağ gereği iletişim son derece büyük bir önem taşıyor. Son yıllarda iletişim denildiğinde akıllara ilk olarak WhatsApp uygulaması geliyor. Uygulama uzun bir süre sadece mobil cihazlar üzerinde kullanıldı. Fakat son birkaç yıldır WhatsApp tarafından sunulan web sürümü de büyük bir ilgi görmeye başladı.

Özellikle gün içerisinde sürekli olarak bilgisayar başında kalmak zorunda olan kişilerin WhatsApp uygulamasını bilgisayarlarından kullandıkları bilinmektedir. WhatsApp IOS ve Android sürümlerinde bir süredir karanlık mod özelliği kullanılıyor. Karanlık mod özelliği sayesinde uzun süre ekrana bakan kişilerin gözlerinde meydana gelen yorulma derecesi düşürülüyor. Mavi ekran yayan ekranlar uzun süre kullanımlarda kişilerin göz sağlığını olumsuz etkileyebiliyor. Karanlık mod sayesinde ekranlardan yayılan ışık miktarı azaltılıyor ve gözlere verilebilecek zarar minimuma indirilebiliyor.

WhatsApp Web Sürümünde Karanlık Mod Özelliği

WhatsApp Web sürümünde karanlık mod özelliğinin aktif olması için öncelikle bilgisayar üzerinden web.whatsapp.com adresine giriş yapılması ve karekodun telefondan okutulması gerekiyor. Ardından açılan anasayfada yer alan üç noktaya tıklanması gerekiyor. Üç noktaya tıkladıktan sonra açılan menüden temaya girilmelidir.

WhatsApp Kullanıcı Görüşlerine Büyük Önem Veriyor

Tema bölümünden karanlık mod seçildiği taktirde WhatsApp Web sürümü karanlık moda geçiş sağlanacaktır. Normal moda geçmek için de aynı şekilde tema sekmesinden seçim yapılabiliyor.

WhatsApp uygulamasının geliştirilme sürecinde kullanıcıların geri dönüşlerine büyük bir önem verildiği uzun yıllardan beri bilinmektedir. Karanlık mod özelliğinin de kullanıcıların talepleri karşısında geliştirildiği iddia ediliyor.

WhatsApp Web Karanlık Modu İçin Ne Yapılması Gerekiyor?

WhatsApp Web karanlık modun kullanılması için her hangi bir program indirilmesine gerek duyulmamaktadır. Direkt olarak internet sitesine giriş yapılarak temalar üzerinden seçim yapılabiliyor. Ayrıca karanlık mod özelliğinin hem IOS hem de Android kullanıcıları için kullanıma sunulduğunun altı çiziliyor. WhatsApp mobil sürümünde olduğu gibi WhatsApp Web sürümünü kullanmak da tamamen ücretsizdir.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir