WhatsApp 50 Kişilik Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor | Bilgikulisi.com - İnternetin Bilgi Sitesi

WhatsApp 50 Kişilik Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor

WhatsApp 50 Kişilik Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor

WhatsApp 50 Kişilik Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor

WhatsApp 50 kişilik görüntülü konuşma özelliğinin geleceği kesinleşti. Bilindiği üzere koronavirüs pandemisinden dolayı insanlar evlerinde kalmak zorundalar. Evlerinde kalan insanların sosyal ve iş hayatlarına devam edebilmeleri açısından görüntülü konuşma büyük bir önem taşıyor. Salgının hemen ardından Zoom gibi görüntülü konuşma uygulamaların ziyaretçi trafiğinde büyük bir artışın yaşanması da bu durumu gözler önüne sermektedir.

Zoom uygulaması hakkında ortaya çıkan güvenlik açıklıkları sebebiyle kısa süre içerisinde birçok kişinin uygulamayı kullanmayı bıraktığı da dikkatlerden kaçmıyor. Facebook’un yeni görüntülü konuşma uygulaması Messenger Rooms, Facebook alt yapısıyla güvenilir bir iletişim sunması sebebiyle büyük bir ilgi görmektedir. Birden çok kişi ile anlık olarak iletişim sağlanabilen uygulamanın şimdilerde WhatsApp için de getirileceği ortaya çıktı.

WhatsApp 50 Kişilik Görüntülü Konuşma Yapmak İçin

Mevcut durumda WhatsApp uygulaması üzerinden en fazla 4 kişi aynı anda görüntülü konuşma özelliğini kullanabiliyor. Yeni gelecek olan ve Messenger Rooms adı verilen özellik sayesinde bu sayı 50 kişiye kadar çıkarılabilecek.

Yapılan açıklamalarda şuan için özelliğin sadece Android işletim sistemine sahip cihazlar için geleceği belirtiliyor. Ayrıca şuan beta sürüm olarak da kullanıcılar tarafından test edilebilmektedir. iOS işletim sistemi için ise şuan için yapılmış bir resmi açıklama bulunmamaktadır.

Beta olarak 50 kişilik görüntülü konuşma özelliğini test etmek isteyen Android kullanıcılarının WhatsApp uygulamasının 2.20.163 beta sürümünü cihazlarına kurmaları gerekmektedir. Beta sürümü kurulduktan sonra 50 kişi ile aynı anda görüntülü ve sesli konuşma yapılabilmektedir.

Ne Zaman Herkese Sunulacak?

Henüz oldukça yeni bir uygulama olmasından dolayı beta sürümünün bir süre daha devam edeceğini ifade etmek yanlış olmayacaktır. Bu süreç içerisinde beta kullanıcılarından geri dönüşler alınacak ve karşılaşılan tüm sorunlar ortadan kaldırılacak. Herhangi bir problem kalmadığından emin olunduktan sonra özellik beta sürümünden çıkarılacak ve tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulacaktır.

Android işletim sisteminin hemen arkasından kısa süre içerisinde iOS işletim sistemi için de adım atılacağını rahatlıkla ifade edebiliriz. Önümüzdeki günlerde yeni özellik ile ilgili detaylar ortaya çıktıkça internet sitemiz üzerinden sizlerle paylaşıyor olacağız.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir